fot. NBP / flickr.com/ CC-BY-SA
fot. NBP / flickr.com/ CC-BY-SA
fot. NBP / flickr.com/ CC-BY-SA

W ciągu pierwszych 6 miesięcy 2015 roku rząd PO – PSL zadłużył Polaków na kwotę 37 mld 871 mln złotych. Okazuje się, że tylko w czerwcu zadłużenie naszego kraju wzrosło o… 7,5 mld złotych.

Aby lepiej zobrazować skalę wzrostu zadłużenia w pierwszym półroczu b.r. poniżej prezentuje ciekawe, jak mi się wydaje, porównanie – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) z tysiącami wolontariuszy na ulicach i wielką machiną promocyjną podczas tegorocznego finału zebrała łącznie 53,1 mln zł. Aby uzbierać pieniądze, które pokryłyby kwotę o jaką zwiększył się dług naszego kraju od stycznia do czerwca (37,871 mld zł), ekipa Jerzego Owsiaka musiałaby zorganizować… 713 takich finałów! – czytamy w serwisie niewygodne.info.pl.

Jak można się łatwo domyślić władza liczy, że konsekwencje ich skandalicznych decyzji spadną na kolejne rządy.

Ludzie Ewy Kopacz wiedzą już, że ich czas dobiegł końca, że 25 października zostaną odsunięci od władzy. Być może właśnie dlatego postanowili zaszaleć i w ostatnich miesiącach swoich rządów dokonać „skoku na dług”, podpisując z zagranicznymi wierzycielami nowe umowy kredytowe – podaje niewygodne.info.pl

Według ekspertów, tak szybko rosnący dług w okresie względnego „prosperity” musi prowadzić do katastrofy. W chwili kiedy nadejdzie spowolnienie gospodarcze jedyną radą będą drastyczne cięcia wydatków i podwyżki podatków. Wszystko po to, by spłacić zaciągnięte zobowiązania.

Przyszłość naszego kraju rysuje się w najczarniejszych barwach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.