foto: Flickr.com
foto: Flickr.com

Od dzisiaj do niedzieli-17 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie odbywa się wydarzenie istotne dla wszystkich miłośników czytania. Warszawskie Targi Książki już po raz szósty!

Wydarzenie to, udowadnia, że przełamujemy stereotyp statystycznego Polaka, który sięga po książkę raz na dwa lata. Czy moda na czytanie książek wróci? Czy przegra walkowerem z audiobookami i e-bookami? Z pewnością Warszawskie Targi Książki podbudowują rynek czytelniczy. Istotą WTK jest możliwość zapoznania się z 850 wystawcami z wielu krajów oraz możliwość zakupu klasyki i nowości książkowych w niższych cenach.

W ramach targów odbędzie się także wiele spotkań autorskich, debaty, dyskusje, prezentacje laureatów konkursów i plebiscytów, animacje literackie i zajęcia plastyczne. Wydarzenia towarzyszące będą odbywały się w salach centrum konferencyjnego, w sali dziecięcej i na trzech scenach Targów (Kanapa Literacka, scena A i B).
W programie można znaleźć spotkania warte zachodu np. dotyczące literatury i kultury Francji + przegląd Nowego Kina Francuskiego w Kinie Muranów i wieczory literackie w Teatrze Polskim.
W ramach 6. edycji WTK odbywa się także 9. edycja Targów ACADEMICA specjalizujących się w literaturze naukowej i akademickiej. Dla osób szukających książek nietradycyjnych odbędzie się Festiwal Komiksowa Warszawa, który w poprzednich latach przyciągał mnóstwo dzieci i młodzieży. Przy okazji Dnia Reportażu na Warszawskich Targach Książki przyznane będą Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. W związku z tym odznaczeniem, będą miały miejsce dwie dyskusje: finalistów i nominowanych tłumaczy, spotkania autorskie oraz Gala, na której nagrodzony będzie autor najlepszego reportażu 2014 roku a także najlepszego przekładu.

Warto zaznaczyć, że w tym roku zostało nominowanych aż 6 polskich reportażystów, a do finału dostały się 2 polskie książki: ,,Życie to za mało. Notatki o stracie i poszukiwaniu nadziei” Izy Michalewicz i ,,Najlepsze buty na świecie” Michała Olszewskiego.

Wstęp na wydarzenie jest płatny:
• bilet ulgowy jednorazowy – 5 zł
• bilet normalny jednorazowy – 12 zł
• bilet rodzinny jednorazowy – 20 zł

Cały program WTK na stronie:
Dominika Knap