10-letnia Kristina została pożegnana na pogrzebie
źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Serce z pączków białych róż i pluszowe zabawki położyli na mogile koleżanki i koledzy zamordowanej 10-latki. Pogrzeb brutalnie zamordowanej w okolicach wsi Mrowiny dziewczynki odbył się w na cmentarzu komunalnym w Żarowie (woj. dolnośląskie). Dziś Kristina została pożegnana – podaje portal onet.pl.

10-letnia Kristina została pożegnana na pogrzebie
źródło: wiadomosci.dziennik.pl

Kristina pożegnana przez szkołę

Grób tragicznie zmarłej dziewczynki obsypano w sobotę przed południem białymi kwiatami, głównie różami. Uczestnicy pogrzebu ze szkoły podstawowej, do której uczęszczała, przynieśli jej serce z pąków białych róż. Niektóre dzieci przyniosły Kristinie zabawki takie jak misie, zajączek, piesek. Czego nie było? Wieńców pogrzebowych. Kwiaciarka podsumowała, że ze względu na młody wiek dziewczynki, wieńce nie będą pasowały do uroczystości. Obok mogiły pojawiły się także rysunki, które wykonała. Przedstawiały one drzewa i kwiaty, a także twarze kobiety.

Pogrzeb zaplanowano na godzinę 10, ludzie zaczęli zapełniać cmentarz już ok. 9 rano. Uczestnicy ceremonii pogrzebowej, którzy otaczali kaplicę cmentarną, zgodnie z wolą rodziny zmarłej dziewczynki nie przyszli żałobnych strojach – byli ubrani na biało, niebiesko i w pastelowych kolorach – czytamy na onet.pl.

Sama msza pogrzebowa odbyła się w kaplicy cmentarnej, do której wstęp miała rodzina Kristiny oraz zaproszeni goście, w tym delegacja ze szkoły podstawowej ze sztandarem. Wejścia pilnowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Ponadto na bramie cmentarnej rodzice dziewczynki umieścili prośbę o nie filmowanie ceremonii przez media.

22-letni student psychologii sprawcą

10-letnia Kristina 13 czerwca około godz. 13 wyszła ze szkoły w centrum wsi Mrowiny, gdzie mieszkała; od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz widziano ją 200 metrów od domu. Jej ciało znaleziono tego samego dnia w lesie – 6 km od Mrowin.

Prokuratura w Świdnicy poinformowała 14 czerwca, w piątek, że przyczynąa śmierci 10-letniej dziewczynki to rany kłute klatki piersiowej i szyi.

Podejrzanego o jej zabójstwo 22-letniego Jakuba A. zatrzymano 16 czerwca, w niedzielę w godzinach popołudniowych. Wieczorem doprowadzono go do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem – w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok, oraz zarzut podżegania we wcześniejszym okresie innej osoby do udziału w zabójstwie.

Według prokuratury podejrzany przyznał się do obu stawianych mu zarzutów także podczas posiedzenia aresztowego w sądzie. We wtorek sąd aresztował go na trzy miesiące – tak w skrócie przedstawia sytuację portal onet.pl.

Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem: https://parezja.pl/morderstwo-10-latki-na-podlozu-seksualnym-nowe-informacje/.

źródło: onet.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.