Foto: Wikimedia Commons

Na Facebooku pojawił się pomysł, by 13 grudnia w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego zorganizować manifestację przed domem… Jarosława Kaczyńskiego.

O tej dacie trzeba pamiętać. Była ważna w naszej historii. Bądźmy pod domem Jarosława, by się powstrzymał od serwowania nam powtórki – czytamy w krótkim opisie wydarzenia, którym udział zadeklarowało ponad 3 000 osób.

Co ciekawe organizatorem wydarzenia jest m.in. Marcin Biardzki – człowiek zaangażowany w inicjatywę o nazwie “Oficjalny Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti” wyszydzającej wartości i zasady wiary chrześcijańskiej. W jednym z postów na “tablicy” wydarzenia Biardzki pisze:

To się wydarzy naprawdę. To nie jest jedna z tych akcji, w której „like it” znaczy tyle tylko, że jest fajnie. Dzieją się rzeczy ważne i kontekst trzynastego grudnia nabiera nowego sensu. Symbolika tej daty mówi, że to moment w roku, w którym należy wspomnieć deptaną buciorami wolność. Dziś prawo łamie zwycięska partia pana Kaczyńskiego. Łamie je, by odebrać nam wolność. Nowe miejsce – dom „generała naszych czasów” jest dziś tym, przed którym należy zademonstrować nasze przywiązanie do prawa i ufność w to, że tylko dzięki niemu możemy się czuć bezpieczni i wolni. Przyjdźmy tam raczej w zadumie niż z okrzykami. Zaczynają się czasy obywatelskiego nieposłuszeństwa, biernego oporu, budowania od nowa struktur. Lepiej. Mądrzej. Przyszedł czas zgody narodowej zbudowanej wokół pryncypiów. Pan Kaczyński ma mentalność człowieka radzieckiego i nie poważa sobie wielce demokracji. Dla niego nie jest wartością. Dla nas jest. Teraz nie czas na to, by się licytować, kto fajniejszy. Kto sobie lepiej zawłaszczy opozycyjność. To moment, by wznieść się ponad to. Nowoczesna razem z Razem, Platformą, Zielonymi, Twoim Ruchem, PSLem, KODem i wszystkimi obywatelami dobrej woli mogą się zjednoczyć dla tego jednego celu – obrony reguł. Obrony prawa. Proszę też o pomoc. Potrzebni będą porządkowi. Policja pewnie będzie nas ochraniać, chyba, że inny rozkaz wyda generał Błaszczak.

No cóż, takiego debilizmu nie wyleczyłby chyba nawet kontakt z pałą ZOMO-wca. Tu jedyną radą są Tworki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.