Manifestacja pod UW w Białymstoku. Foto: Facebook.com/RNPodlaskie

W zorganizowanej w Warszawie przez Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolską antyimigranckiej manifestacji wzięło udział około 2 tys. osób. Podobne inicjatywy miały miejsce w 14 innych krajach Europy.

Demonstranci, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele KORWiN-a, KNP i środowisk kibicowskich, wznosili antyimigranckie i antyislamskie okrzyki, takie jak „Płacze Anglia, płacze Francja, tak się kończy tolerancja”, „Imigrantów tu nie chcemy, Kresowiakom pomożemy”, „Każdy Arab niech pamięta, dla nas Polska to rzecz święta” czy „Dziś Warszawa cała krzyczy – nie dla tej islamskiej dziczy”.

W manifestacji wzięła także udział Tatjana Festerling, liderka niemieckiej organizacji PEGIDA walczącej z islamizacją Europy. „Przyjaciele, zapewniam was, nasi obywatele nie myślą tak jak niemiecki rząd. Wstydzimy się za kanclerz Angelę Merkel!” – powiedziała.

Zorganizowana przez środowiska lewicowe kontrmanifestacja liczyła… 30 osób.

Antyimigranckie demonstracje pod hasłem „Twierdza Europa” odbyły się w kilkuset miastach w 14 europejskich krajach, w tym m.in. w Dreźnie, Pradze, Bratysławie, Amsterdamie, Grazu, Tallinie, Dublinie czy Birmingham.

Najwyższy Czas!/ndie.pl/mn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.