foto: pl.wikipedia.org
foto: pl.wikipedia.org
foto: pl.wikipedia.org

Na odcinku trasy S8 powstały trzy konstrukcje. Według zamiarów mają być to przejścia dla nietoperzy. Pomysłodawcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad są zadowoleni ze zrealizowania projektu, który kosztował ponad 2 miliony złotych.

Przedstawiciel GDDKiA twierdzi, że dzięki tej konstrukcji uda się ocalić nietoperze od wpadania na rozpędzone samochody. – Są to pierwsze bramownice dla nietoperzy w województwie łódzkim. Mamy nadzieję, że spełnią swoją rolę i faktycznie będą wykorzystywane przez zwierzęta do migracji – powiedziała Aleksandra Skowron z wydziału ochrony środowiska łódzkiego oddziału GDDKiA.

„Przejście” dla nietoperzy przypomina konstrukcję, na której wiesza się tablice informacyjne nad trasami szybkiego ruchu. Tyle że bramownica jest wyposażona w specjalną siatkę, tworzącą swoisty tunel, którym przemieszczają się stworzenia nocy. Do tej pory podobne rozwiązania zastosowano jedynie w Holandii i Wielkiej Brytanii. Wcześniej w Polsce podobne konstrukcje powstały
na drodze S3 w okolicy Szczecina.

Dobrze, że władze dbają o nietoperze. Czy jednak tych dwóch milionów nie powinno się w Polsce przeznaczyć chociażby na solidny remont dróg?

na podstawie: dzienniklodzki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here