Tej nocy pożegnaliśmy poprzedni rok. Czas więc na podsumowanie dotychczasowej działalności portalu. A. D. 2013 był dla nas czasem stałego, szybkiego rozwoju. Dziękujemy za tak dobre przyjęcie nas przez was – czytelników.

Portal Parezja.pl wystartował 21 kwietnia ubiegłego roku. Do końca grudnia zanotowaliśmy ponad pół miliona odsłon! Dobre przyjęcie przez czytelników zaowocowało tym, że byliśmy cytowani przez m.in. takie znane serwisy internetowe, jak wpolityce.pl, wsumie.pl, fronda.pl, gosc.pl, czy onet.pl. Wykres ilości odsłon w kolejnych miesiącach naszej działalności doskonale pokazuje tempo rozwoju portalu:

Dane za: Google Analytics

W 2013 roku opublikowaliśmy 842 wpisy – to znakomity wynik, biorąc pod uwagę to, że w naszej redakcji jest obecnie zaledwie kilkanaście osób, a na starcie było ich jeszcze mniej. Jednak pokazujemy, że ważniejsza jest jakość artykułów, niż ilość osób w redakcji. W ubiegłym roku najchętniej czytanym tekstem była grudniowa publikacja Jakuba Szylkiewicza, pod tytułem “Seksualny dżihad w akcji. Zanotowała ponad 20 000 odsłon. Można w niej przeczytać historię syryjskiej dziewczyny, która była wielokrotnie gwałcona przez islamskich bojowników, a następnie została przez nich zabita. Tysiąc odsłon mniej zanotował artykuł naszego redaktora naczelnego – Damiana Kowalskiego. Jego czerwcowy tekst “Francja: jedzenie kanapki z szynką obraża uczucia religijne?”, który cytował m.in. Onet, opisuje historię z paryskiego tramwaju, w którym dwóch muzułmanów zaatakowało Francuza za to, że jadł kanapkę z szynką. Niespełna 17 ooo odsłon zanotował tekst Dominika Cwikły o głośnej w Polsce historii dzieci, które zostały wyrzucone z rybnickiego przedszkola za to, że ich rodzice nie pozwolili im chodzić na zajęcia “równościowe”. Artykuł “Dzieci wyrzucone z przedszkola z powodu ideologii Gender!” powstał pod koniec listopada. Dużą popularność zdobył także niedawny felieton Michała Górskiego na temat burzy wywołanej książką “Resortowe Dzieci”. Artykuł pod tytułem “Gdybym Was nie znał, to bym Wam współczuł…” z ilością ponad 13 000 odsłon znalazł się na czwartym miejscu w naszym TOP 10 ROKU. Na piąte miejsce, notując prawie 12 000 odsłon wskoczył kolejny artykuł naszego redaktora naczelnego – “Profesor oskarżony o rasizm bo poprawił błędy murzynowi”. Zapewne wszyscy pamiętają tą, przytaczaną przez nasz portal na początku grudnia historię. Szósty w TOP 10 był artykuł Michała Górskiego “Czy Lepper był samobójcą?”, opublikowany w drugą rocznicę tragicznej śmierci lidera “Samoobrony”. Zanotował ponad 9 000 odsłon. Kolejnym był tekst “„Nietolerancyjni” Obywatele pod lupą UE”, w którym nasze redaktor naczelny pisał o propozycjach wytycznych Parlamentu Europejskiego, które przewidują objęcie specjalnym nadzorem każdego obywatela UE podejrzanego o „nietolerancję”. Miał on prawie 9 000 odsłon. Prawie 8 000 zanotował artykuł Michała Górskiego “Agnieszka Gozdyra – wschodząca gwiazda polskiego dziennikarstwa rynsztokowego”, który powstał w połowie listopada. 7500 odsłon miał tekst Jakuba Szylkiewicza “We Francji matka wysłała syna o imieniu Dżihad do przedszkola w koszulce z napisem „jestem bombą”” z lipca, natomiast pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych publikacji minionego roku zamknął tekst naszego redaktora naczelnego “Uczniowie w Sieradzu oglądali film o islamie Mariusza Max Kolono. Gazeta Wyborcza interweniuje” z czerwca, który zanotował ponad 7 000 odsłon. Warto odnotować, że około 90 artykułów opublikowanych w poprzednim roku na naszym portalu przekroczyło liczbę 1 000 odsłon.

Także sporym zainteresowaniem w ubiegłym roku cieszyła się możliwość rejestrowania się na Parezja.pl. Dotychczas zrobiło to niespełna 1500 osób. Po analizie tych danych postanowiliśmy odwdzięczyć się wam za taką aktywnosć – od dziś można publikować na naszym portalu wpisy blogowe (wystarczy tylko się zarejestrować), a także wysyłać propozycje gotowych artykułów do publikacji (dotychczas także, jeżeli ktoś był zdeterminowany, to mógł to zrobić, ale musiał się kontaktować e-mailowo z redaktorem naczelnym; od dziś wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem i można napisać artykuł bezpośrednio na portalu, a redaktor naczelny zapozna się z daną propozycją i podejmie decyzję o publikacji).

Nie wszyscy aktywni użytkownicy właściwie wykorzystywali funkcjonalności, jakie oddaliśmy w wasze ręce. Do tej chwili od startu portalu musieliśmy usunąć ponad 7400 komentarzy będących spamem. Aby nasz portal nie stał się śmietniskiem, podejmujemy radykalne działania w celu natychmiastowego usuwania spamu – włącznie z usuwaniem kont największych spamerów.

Taki był rok 2013. Jaki będzie nowy, 2014? Przed nami już niedługo kampania i wybory do Parlamentu Europejskiego. Miejmy nadzieję, że będzie to także czas dalszego rozwoju naszego portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.