W południowo-zachodnim regionie Indii, w stanie Kerala 27 chrześcijan zostało zmuszonych do przejścia na hinduizm. Wszystko odbywa się w ramach akcji „Powrót do domu”.

Program „ghar wapsi” („Powrót do domu”) jest realizowany przez przedstawicieli „Vishwa Hindu Parishad”, czyli Ogólnoświatowej Rady Hinduistów. Jak zapowiedział Pratapa Padikala, przewodniczący Rady, media nie otrzymają żadnych bardziej szczegółowych informacji na temat prowadzonej akcji. Krążą jedynie szczątkowe informacje, że rzekomo Hindusi powracają do wyznawania hinduizmu po tym, jak zostali siłą zmuszeni do przejścia na chrześcijaństwo.

Minister spraw wewnętrznych w stanie Kerala powiedział, że nie otrzymał żadnych skarg i protestów byłych chrześcijan w sprawie przejścia na hinduizm. Przedstawiciel miejscowych władz lokalnych Ommen Chandi podkreślił, że „władze niezwykle skrupulatnie monitorują ten problem ze szczególnym uwzględnieniem działań, by nikt niczego nie robił bez zgody mniejszości chrześcijańskiej”.

W 2014 roku ze względu na wyznawaną wiarę zginęło w Indiach pięcioro chrześcijan, natomiast ponad 300 duchownych zostało poważnie uszkodzonych.

Na podstawie: Kontrrewolucja.net