27-letni Sudańczyk zdawał sobie sprawę, jak wygląda weryfikacja tzw. uchodźców, dlatego wpadł na pomysł zarejestrowania się w Niemczech pod 13 nazwiskami, aby wyłudzać zasiłki.

Kuriozalna historia z niemieckiego miasta Bad Fallingbostel. Dzięki zarejestrowaniu się pod 13 nazwiskami, imigrant z Sudanu wyłudzał tysiące euro zasiłków.

27-latek zapewne dalej żyłby na poziomie na rachunek Niemiec, gdyby nie czujność jednego z urzędników, którego zaniepokoiły dwa identyczne zestawy odcisków palców. Tak udało się ustalić „biznes” Sudańczyka – podaje ndie.pl.

Wyszło na jaw, że mężczyzna wyłudził łącznie 85 tys. euro, rejestrując się trzynastokrotnie, za każdym razem jako inna osoba. Imigrant ubogacający system socjalny przybył do Niemiec w kwietniu 2015 r.

W toku śledztwa ustalono ponadto, że obywatel Sudanu praktykował to samo w innych krajach zachodniej Europy, wszędzie podając fałszywe dane na wyłudzenie zasiłków.

Obecnie przebywa w areszcie w Celle w Dolnej Saksonii i czeka na rozprawę sądową.

źródło: ndie.pl

2 KOMENTARZE

  1. To teraz pewnie czeka na sąd, a potem poda sad do sądu o krzywdy i straty moralne i zainkasuje dziesiątki lub może setki tysięcy odszkodowania. A kto wie może uda mu się to 13krotnie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here