Polskie banki wstrzymują możliwość składania wniosków o 500 plus
źródło: mors.rls.pl

 W wyniku prac serwisowych kilka banków wstrzymało przyjmowanie internetowych wniosków o 500 plus. Mowa o bankach: PKO BP, Bank Pocztowy, Getin Bank, mBank i Credit Agricole – takie informacje podaje portal onet.pl. 

Polskie banki wstrzymują możliwość składania wniosków o 500 plus
źródło: biznes.radiozet.pl

Zmiany związane z 500 plus od lipca 

Końcówka czerwca wiąże się z tym, że nie będzie można składać wniosków o 500 plus przez kilka dni. To ważna informacja dla rodzin ubiegających się o to świadczenie. Klienci bankuj PKO BP muszą się wstrzymać ze składaniem wniosku przez internet od czwartku, 27 czerwca, aż do końca miesiąca. Sytuacja wygląda podobnie w mBanku, jednak tutaj klienci mają zablokowaną tę możliwość dopiero od piątku. Osoby posiadające konta w Getin Banku, Banku Pocztowym oraz Credit Agricole miały uniemożliwione ubieganie się o świadczenie w nocy z czwartku, 27 czerwca, na piątek, 28 czerwca. 

Obecne utrudnienia są spowodowane przerwą serwisową i koniecznością wprowadzenia zmian w systemie przed 1 lipca. Wtedy ruszy możliwość składania wniosków o 500 plus także na pierwsze dziecko bez konieczności spełnienia wymogu progu dochodowego. Banki zapewniają jednak, że w poniedziałek ich serwery będą działać – podaje portal onet.pl. 

Inne sposoby na złożenie wniosku 

Najwygodniejszym sposobem jest zdecydowanie ten elektroniczny. Jednak nie kończy się on razem z przerwami technicznymi w bankach – jest możliwość ubiegania się o świadczenie poprzez portal rządowy emp@tia.plWniosek można składać także w formie papierowej, osobiście w odpowiednim urzędzie lub ośrodku pomocy społecznej właściwemu swojej gminie. 

Od 1 lipca drogą elektroniczną będzie można wnioskować o wypłatę świadczenia na pierwsze dziecko bez konieczności spełniania jakiegokolwiek kryterium dochodowego. Wnioski tradycyjne o wypłatę 500 plus na nowych zasadach zaczną być przyjmowane od 1 sierpnia. 

Źródło: onet.pl 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.