poranek, rano, przebudzenie, woda, picie wody, zdrowie, zdrowy styl życia, joga, sport, gimnastyka, ćwiczenia, spokój, jak wstawać, jak spędzić poranek, jak wstawać wcześniej, budzik, spanie, sen

Budzik dzwoni już po raz siódmy, a ty nadal nie możesz zmotywować się do wstania z łóżka? Notorycznie włączasz drzemki, chociaż kolejny dzwonek sygnalizuje, że nie zdążysz zjeść pożywnego śniadania? Skąd my to znamy! Chyba każdy z nas miał kiedyś trudności z szybkim, ale niezbyt nieprzyjemnym przebudzeniem przed pracą. Dziś przedstawiamy Wam TOP 4 sposoby na to, by zorganizować sobie przyjemny poranek!

1. Przebudź się łagodnie

Chociaż postacie w filmach zawsze budzą się przy akompaniamencie wściekle wyjącego budzika, Twoje przebudzenie wcale nie musi wyglądać w ten sposób! Zamień denerwujący dzwonek na kojącą melodię lub ulubioną piosenkę. Najważniejsze, aby muzyka początkowo była ledwie słyszalna, a dopiero później zwiększała swoją głośność. Dlaczego? W ten sposób unikniesz nieprzyjemnego szoku, związanego z nagłą zmianą słyszalnych dźwięków. Oprócz wgrywanych na telefon melodii, przemyśl także zakup pięknego budzika, który przyjemnie będzie Ci widzieć po przebudzeniu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które obudzą Cię szumem wody, drzew, a także delikatnym cykaniem. Koniecznie sprawdź, czy takie dźwięki Ci się spodobają i stworzą przyjemną atmosferę!

 • 2. Napij się wody z dodatkami – czyli zdrowy poranek

  Chociaż eksperci sugerują, że zaraz po przebudzeniu warto wypić szklankę wody, nic nie stoi na przeszkodzie, aby trochę urozmaicić to przyzwyczajenie. Plasterek cytryny czy pomarańczy to właściwie standard, dlatego proponujemy sięgnąć po coś ciekawszego! Borówki, mandarynki, truskawki, albo mrożone jagody to idealna opcja. Miętę można zastąpić, np. listkami bazylii. Wszystko zależy od Twoich upodobań i ulubionych smaków. Latem, po upalnej nocy, zbawieniem będą mrożone owoce. W najbliższych jesiennych miesiącach proponujemy jednak dodatki w temperaturze pokojowej. To one zapewnią Wam wspaniały poranek!

  Pyszne truskawki mrożone produkuje firma Poltino.

  3. Poranek z ulubioną nutą

  Po wyłączeniu budzika nie rezygnuj z akompaniamentu przy myciu zębów i zakładaniu spodni. Niektórzy z nas wykazują bardzo niską tolerancję na dźwięk jeszcze na kilkanaście minut po przebudzeniu. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy całkowicie zrezygnować! Różnica tkwi w szczegółach i typie muzyki, jaki wybierzemy. Jeśli wolicie mocniejsze brzmienia, nic nie stoi na przeszkodzie, by to one nastroiły Was pozytywnie na nowy dzień, ale warto najpierw słuchać ich przy niższej głośności. Wielbiciele lekkich, relaksujących melodii na pewno znajdą dla siebie coś pośród licznych playlist na Spotify. Wystarczy tylko chwilę poszukać, by pozytywnie nastroić się na cały poranek!

  4. Szczypta ruchu

  Nikt nie karze Ci przebiegać maratonu przed śniadaniem, ale chyba 5 minut rozciągania lub gimnastyki to coś, co łatwo wprowadzić do swojego harmonogramu? Takie ćwiczenia pobudzą i rozruszają nie tylko mięśnie, ale także kręgosłup, który zazwyczaj po nocy także potrzebuje trochę relaksu. Przykładowe zestawy ćwiczeń rozluźniających lub pobudzających znajdziecie oczywiście na YouTube, ale z czasem warto samemu komponować swoją gimnastykę. Tylko Ty wiesz, jakie ćwiczenia sprawdzają się najlepiej w Twoim przypadku, dlatego słuchaj potrzeb swojego ciała i podążaj za jego głosem. Nie zapominaj także o tym, że wiele ćwiczeń możesz wykonywać, bez wstawania z łóżka! To się nazywa komfortowy poranek!

  To, które z naszych rad zastosujesz i w jaki sposób postanowisz z nich skorzystać, zależy tylko od Ciebie i Twojej fantazji! Najważniejsze jest jednak nie ty, czy codziennie będziesz pamiętał o konkretnych rytuałach, a to, czy Twój poranek będzie przyjemny!

  Sprawdź koniecznie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.