IKEA, meble, szwecja, sklep, dodatki, urządzanie wnętrz, wnętrze, mieszkanie, sklep wycofuje się z polski, bankructwo, składane meble, tanie meble, dodatki do wnętrz, dom, mieszkanie, wnętrza, dekorator wnętrz, pierwsza ikea w polsce, historia ikea

W latach dziewięćdziesiątych skandynawska firma IKEA uruchomiła na warszawskim Ursynowie swój pierwszy sklep w Polsce.  Wtedy jeszcze nic nie wskazywało na to, że stanie się on ulubionym miejscem dla wielbicieli ciekawych wnętrz. Chociaż od początku lat dwutysięcznych IKEA cieszy się ogromną popularnością, nie da się nie zauważyć, że ostatnimi czas wiele osób rezygnuje ze składanych szwedzkich mebli. Czym jest to spowodowane?

Szwecja w Polsce

Mało kto pamięta, że pierwszy sklep firmy IKEA w Warszawie wcale nie oferował klientom szerokiego wyboru mebli. W tak zwanym Start Shopie mogliśmy znaleźć jedynie dodatki, nadające wnętrzom charakteru. Ponieważ była to placówka testowa, od jej utargu zależało, czy firma zdecyduje się na stałe zagościć na polskim rynku. Początkowo popularność szwedzkiego sklepu nie była jednak tak duża jak dziś. Meble z magazynów IKEA okazały się nieco zbyt drogie dla przeciętnego Polaka. Dopiero w drugiej połowie lat 90. popularność szwedzkich produktów wzrosła. Dziś mamy w naszym kraju już 11 sklepów IKEA.

IKEA – tanio i solidnie?

Nie ulega wątpliwości, że w tym momencie główną zaletą sklepów IKEA są ceny oferowanych w nich produktów. Stoliki za 20 zł albo białe regały za 100 zł to meble, które kojarzy chyba każdy z nas. Chociaż asortyment sklepu przez lata ulegał ogromnym zmianom, nie możemy zaprzeczyć, że niektóre projekty, takie jak charakterystyczne, proste w formie, komody, widzieliśmy już wszyscy. Ale czy tanio zawsze oznacza także dobrze i solidnie? Największym zarzutem, który podkreślają przeciwnicy firmy, jest oczywiście trwałość składanych mebli. Coraz więcej Polaków decyduje się na mocniejsze pod względem konstrukcji produkty innych firm lub zamawia je w niezależnych zakładach stolarskich. Wydaje się jednak, że ten nowy trend nie wpływa znacząco na przychody szwedzkiego producenta. Zlokalizowane w Polsce sklepy IKEA od siedmiu lat co roku odnotowują wzrost sprzedaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.