Foto: Flickr.com

W 2014 roku na modernizację armii w Polsce ma być przyznane 8 mld złotych z resortu obrony narodowej, kierowanej przez ministra Tomasza Siemoniaka.

Rząd planuje przekazać 8 mld złotych na modernizację polskiej armii. Podobną sumę miał dać w roku ubiegłym, jednak ostatecznie obciął te wydatki o ponad 2 mld złotych.

Z tych pieniędzy w nowym roku ma być m.in. dofinansowana Marynarka Wojenna, zmieniona korweta „Gwaron“ na patrolowiec „Ślązak“. Według planów w Stanach Zjednoczonych ma także zostać wyremontowana przestarzała korweta.

W planach na rok 2014 nie znajdują się jednak powstanie programu ochrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej oraz program śmigłowcowy.

Na te niespójne działania rządu zwraca uwagę poseł PIS Dariusz Seliga, członek sejmowej komisji obrony. Przypomina o tym, jak rząd usiłował już kilkakrotnie obcinać budżet przeznaczony na sprawy wojskowe, nawet po kilkaset milionów.

„1,95 gwarantowane ustawowo zostało już kilkakrotnie naruszone przez rząd Donalda Tuska. Przypomnę, że 1,95 to PKB poprzedniego roku i z tego powinna być suma zawsze gwarantowana na polską armię. Rząd Donalda Tuska jest pierwszym rządem, który bodajże trzykrotnie złamał ustawę o finansowaniu polskiej armii i naruszył gwarantowane 1,95“ – powiedział Dariusz Seliga.

Na podstawie: radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.