foto: ria.ru
foto: ria.ru
foto: ria.ru

Statystycznie jeden na czterech Polaków żyje w biedzie, a 80% zarabia tak mało, że nie ma z czego oszczędzać. Według Banku Światowego nasze oszczędności, w odniesieniu do PKB, prezentują jedną z najniższych wartości w Europie.

Według raportu Banku Światowego w 2012 roku wartość posiadanych przez Polaków oszczędności wynosiła poniżej 3 proc. PKB. Jednak bez uwzględniania funduszy zgromadzonych przez OFE (traktowanych przez ekspertów Banku Światowego jako prywatną własność), to poziom oszczędności dobrowolnych spada do zaledwie 0,2 proc. PKB. To jednak z najniższych wartości w całej Europie.

Statystycznie ¼ Polaków żyje w biedzie, a większość zarabia jedynie na egzystencję “od pierwszego do pierwszego” i nie ma z czego oszczędzać. Eksperci BŚ ostrzegają, że Polacy, którzy będą przechodzili na emeryturę za 20-30 lat, nie poradzą sobie bez odpowiednio wysokich oszczędności gdyż świadczenia emerytalne wypłacane przez ZUS cały czas będą spadać.

źródło: niewygodne.info.pl / Kresy.pl

2 KOMENTARZE

  1. Ot cała prawda . Oszczędzić nie ma z czego ale odkładajcie bo nie starczy wam z emerytury na chleb . Czyli róbta róbta płaćta na Zusa a potem zdychajta i zapomnijta o kasie .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.