Protest głodowy w kopalniach “Solino”, rozszerza się na kolejne wydziały. Obecnie mają miejsce w siedzibie zarządu, na Wydziale Konfekcjonowania Soli w Inowrocławiu oraz w Kopalni Soli i PMRiP Góra.

Szef zakładowej “Solidarności”, poinformował że do protestu może dołączyć się kolejny wydział. Liczba protestujących, może się zwiększyć maksymalnie do 10 osób. Jak mówi Jerzy Gawęda z “S”, protest zaczynają dostrzegać zewnętrzne firmy. Związkowcy oczekują również na decyzję Sztabu Protestacyjnego NSZZ “Solidarność” w sprawie protestów na Śląsku. Strajkujący w “Solino” planują przyłączyć się do swoich kolegów górników.

Strajk rozpoczął się w październiku, a jego powodem było wypowiedzenie przez koncern “Orlen” pakietu gwarancji socjalnych. W dokumencie tym, zawarte były m.in zapisy dotyczące rozbudowy magazynów na ropę naftową i paliwa. W proteście udział biorą również  “Solidarność”, ZZG oraz KNSZZ “Solidarność” 80. Żądania protestujących to m.in odwołanie zarządu “Solino”, zaprzestanie zastraszania, przywrócenie do pracy zwolnionego pracownika czy przywrócenie i przestrzeganie zakładowego układu zbiorowego pracy i pakietu socjalnego.

Protestujący zapowiadają, że będą głodować do skutku.

na podstawie: http://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/regiony/item/9927-87-dzien-glodowki-w-iks-solino

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.