W poniedziałek 1 lipca miejsce miał wypadek minibusu w Indiach, w Kaszmirze. W wyniku tego co najmniej trzydzieści jeden osób zginęło, a siedem zostało poważnie rannych. Pojazd stoczył się z drogi w Himalajach, w ponad 150-metrową przepaść, o czym informują nas lokalne media. 

Wypadek busa i prawie 40 poszkodowanych 

Indyjska policja podaje konkretne informacje na temat zdarzenia. Minibus roztrzaskał się o skały, spadając w 150-metrową przepaść w Himalajach. Na miejsce od razu przybyła ekipa ratunkowa. Z busu udało się uratować siedem osób – jednak wszystkie w momencie wyciągania ich z pojazdu były w stanie krytycznym. Od razu przewieziono je do szpitala.  

Indyjskie drogi należą do najniebezpieczniejszych na świecie. Co roku w wypadkach drogowych w Indiach ginie około 150 tysięcy osób, a 470 tysięcy doznaje obrażeń. Główne przyczyny wypadków to zły stan dróg, stare i niesprawne pojazdy oraz nieprzestrzeganie przez kierowców zasad ruchu drogowego – podaje portal wiadomosci.radiozet.pl. 

Kondolencje dla rodzin ofiar od premiera Indii, Narendry Modiego 

Kondolencje rodzinom i bliskim ofiar złożył premier Indii, Narendra Modi. Opublikował wpis na Twitterze, w którym wyraża głęboką  nadzieję na to, że uda się uratować poszkodowanych. Jednocześnie opłakuje życie tych, którzy zginęli i składa szczere wyrazy współczucia dla osieroconych rodzin. Pisze też o tym, że wypadek w Kaszmirze jest dla niego bardzo bolesną wiadomością 

Media podają również informację o tym, że wypadek miał miejsce, ponieważ kierowca autobusu nie pokonał w odpowiednio bezpieczny sposób jednego z zakrętów na krętej górskiej drodze. Z powodu lekkomyślnej jazdy pojazd stoczył się z drogi w przepaść, powodując tym samym śmierć wielu pasażerów. 

W innym wypadku z tym regionie w czwartek zginęło 11 osób. Indie przodują w rankingu liczby wypadków samochodowych. W ubiegłym roku natomiast liczba ofiar wyniosła 150 tys. Głównym czynnikiem jest lekkomyślna jazda kierowców, słaby stan dróg i pojazdów – podaje portal rp.pl. 

Zobacz także poprzedni wpis: https://parezja.pl/ryszard-petru-odchodzi-z-polityki/

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, rp.pl