foto: bieszczadzki.strazgraniczna.pl

W piątek Straż Graniczna z placówki w Rzeszowie-Jasionce uzyskała informację o trzech błąkających się cudzoziemcach. Trzy dni spędzili w naczepie tira.

Do zdarzenia doszło w piątek wczesnym popołudniem. Dwaj obywatele Afganistanu i Pakistańczyk trzy dni ukrywali się w naczepie tira jadącego przez Węgry i Słowację do Niemiec. Byli mocno wycieńczeni, dlatego w pewnym momencie przecięli plandekę i wysiedli na jednej ze stacji benzynowych. Nie wiedzieli, że są w Rzeszowie. Udali się do pobliskiego centrum handlowego, a tam trafili do punktu informacyjnego Urzędu Miasta, o czym poinformowano służby.

Cudzoziemcy, którym przedstawiono zarzut w art. 264 § 2 KK, przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy oraz dobrowolnie poddali się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres 3 lat.

“Decyzją Sądu Rejonowego w Rzeszowie, zatrzymani zostali umieszczeni na 3 miesiące w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku. Jednocześnie, wszczęta została procedura zmierzająca do zobowiązana cudzoziemców do powrotu” – informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Rok temu funkcjonariusze BiOSG zatrzymali aż 6966 cudzoziemców, którzy chcieli nielegalnie dostać się na terytorium Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.