We wtorek prezydent Andrzej Duda podpisał przyjętą przez Sejm ustawę o kwocie wolnej od podatku. Od początku nowego roku kwota zwolniona z opodatkowania dla najmniej zarabiających wzrośnie z 3091 zł do 6,6 tys. zł. 

Sprawę komentowała w radiowej Jedynce posłanka Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj, która nie podziela entuzjazmu w tej sprawie.

Największe oszustwo tej kwoty wolnej polega na tym, że trafia ona do beneficjentów pomocy społecznej. Jeżeli w Polsce ktoś zarabia 550 zł, a kryterium socjalne wynosi 640 zł, to różnicę w kwocie – 100 zł państwo musi wypłacić w formie zasiłku okresowego. W efekcie państwo nie pomoże tym osobom bardziej niż do tej pory. Kwota 100 zł zostaje jeszcze pomniejszona o 20 złotych, których podatnik nie odda fiskusowi – powiedziała Ścigaj.

Działaczka Kukiz’15 dodała, że Mateusz Morawiecki wykorzystał swoje doświadczenie, by sprzedać bubel prawny jako coś atrakcyjnego i korzystnego.

Projekt PiS ws. kwoty wolnej to jest najlepiej opakowany produkt PR-owy. Wicepremier Morawiecki ze swoim doświadczeniem bankowym tak jak każdą pożyczkę z zyskiem sprzedaje Polakom, tak sprzedał im produkt marketingowy w postaci kwoty wolnej.

1 KOMENTARZ

  1. jest jeszcze gorzej – to prawo wielokrotnie zwiększa ilość pieniędzy wyprowadzonych na wschód przez Ukraińców, którym niesamowicie ułatwia niepłacenie w RP podatków – teraz muszą pisać umowy o dzieło, żeby nie płacić ZUSu i na kwoty 50-100 zł, żeby nie płacić podatków – wielu pracodawców boi się wchodzić w takie oszustwo, bo boją się, że jest zbyt oczywiste – teraz będzie to łatwiejsze – żeby nie płacić podatków można będzie napisać na umowie kwotę 500 zł – to już będzie wyglądać na tyle dobrze, że proceder się zwiększy na masową skalę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.