W czwartek lubelska policja zatrzymała w jednym z domów studenckich Ukraińca, który trzymał na terenie akademika kuszę i bagnet. Ponadto posiadał on flagę UPA i sprofanowaną flagę polską.

Wczoraj, 3.12.2015r., około godziny 22 mieszkańcy akademika Helios mogli podziwiać policyjny radiowóz pod swoimi oknami, od przyglądających się zdarzeniu studentów dowiedzieliśmy się, że zatrzymano studenta z Ukrainy, miał on przechowywać na terenie akademika wojskowe bagnety oraz kuszę. Oprócz broni znaleziono flagi UPA – banderowskie i Polskie z wypisanym „ch*j” (oczywiście bez cenzury*). Od mieszkańców wiemy, że był on agresywny, niektórzy bali się o własne życie – napisano na facebookowym profilu Studencki Lublin. Jak się później okazało na polskiej fladze nie było napisu, a „grafika” wulgarnego słowa.

Osoby z akademika w rozmowie z portalem kresy.pl potwierdziły zatrzymanie agresywnego Ukraińca. Sprawą obiecał zająć się poseł Ruchu Kukiz’15 Marek Jakubiak.

Sprawę podejmę jako Poseł proszę przekazać mi dane, jaki posterunek go zatrzymał. I jakie są jego dalsze losy. Nie ma zgody na tolerowanie takich zachowań ! – napisał biznesmen.

Portal kresy.pl pisze, że agresywny student został zwolniony przez policję, ale uczelnia zdecydowała o usunięciu go z domu studenckiego.