Właściciele Allegro rozważają wejście spółki na giełdę.

Takie doniesienia otrzymano od największej agencji prasowej na świecie – Bloomberga. Aby uwiarygodnić to założenie firma powołuje się na osoby zaznajomione ze sprawą. Największą platformę transakcyjną on-line w Polsce wycenia się w tej chwili na około 10 miliardów euro.

Dlaczego aż tyle?

Wartość serwisu wynika nie tylko z jego ogromnej popularności (obecnie zarejestrowało się tam ponad 21 użytkowników), lecz także rozpoznawalności marki (znajduje się ona na ryku od ponad 20 lat – dokładnie od 13 grudnia 1999 r.).

Co oferuje Allegro?

Pierwszą i najbardziej podstawową funkcją serwisu jest umożliwianie licytacji. Jednak jak wiemy istnieje również opcja wystawienia na sprzedaż przedmiotu za ustaloną z góry cenę, czyli popularne Kup Teraz. Zdecydowana większość ofert na Allegro tworzona jest właśnie w ten sposób. Jednakże nie jest to koniec listy możliwych form sprzedaży – należy do niej dołączyć połączenie licytacji i opcji Kup Teraz. Działa ona w nieco nieco bardziej skomplikowany sposób – kupcem zostaje wtedy osoba, która zdecydowała się na skorzystanie z opcji Kup Teraz lub gdy taka się nie znajdzie przedmiot trafia do licytującego oferującego najwyższą cenę za dany produkt lub usługę.

Trochę o historii

Allegro powstało w związku z sukcesem amerykańskiego serwisu aukcyjnego eBay. Założone zostało przez poznańską spółkę Surf Stop Shop sp. z o.o., a w marcu 2000 przejęte przez QXL.com PLC. Na skutek działań finansowych (podniesienie kapitału zakładowego) władzę w spółce QXL Poland przejęła spółka NIAA, co spowodowało roszczenia QXL Ricardo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.