TVN_logo.svgBrytyjska spółka, należąca do amerykańskiego koncernu Scripps Network Interactive kupiła większościowy pakiet udziałów TVN.

Southbank Media Ltd. będzie posiadała poprzez Polish Television Holding B.V. ok. 52,7 proc. udziałów w TVN S.A. Za pakiet większościowy, zapłacono 584 mln euro a koncern dodatkowo przejmie łączny dług TVN o wartości 840 mln euro. Scripps Networks jest właścicielem marek telewizyjnych i internetowych związanych z produkcją treści o tematyce lifestylowej, kulinarnej i podróżniczej.

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że oddajemy TVN w dobre ręce Scripps Networks Interactive – zaznaczył w komunikacie Bruno Valsangiacomo, współzałożyciel Grupy ITI. – Biorąc pod uwagę, że od założenia TVN w 1997 roku zbudowaliśmy tę firmę od podstaw, tworząc jednego z największych nadawców telewizyjnych w Polsce, było dla nas ważne, by zapewnić jej ciągłość, jakość i niezależność. Scripps Networks Interactive, firma rodzinna ze 140-letnią historią na rynku mediów, jest idealnym partnerem dla Grupy TVN i wszystkich zainteresowanych udziałowców. Jestem przekonany, że Scripps przyczyni się do dalszych, wyjątkowych sukcesów TVN, a jednocześnie wzbogaci krajobraz medialny w Polsce – stwierdził Valsangiacomo.

na podstawie: wirtualnemedia.pl