Od porażki rozpoczęli polscy siatkarze drugą fazę siatkarskich Mistrzostw Świata rozgrywanych w Polsce. W straciu z USA, podopieczni Stephana Antigi ulegli 1 – 3.

Po pierwszej fazie, Polacy mieli 5 zwycięstw i do drugiej rundy turnieju wyszli z maksymalną liczbą – 9 punktów. Drugi etap zainugurowali spotkaniem z USA, które pierwszą fazę zakończyli z dorobkiem 4 punktów.

Od samego początku spotkania było widać, że dzisiejszy mecz będzie dużo bardziej wymagający niż wszystkie poprzednie. Pierwszy set to walka na przewagi, w której ostatecznie górą okazali się gości – wygrywając 29 – 27. Druga partia to walka punkt za punkt, jednak w końcówce to Amerykanie wykazali więcej chłodnej głowy i wygrali w stosunku 25 – 22. Po dwóch setach, nastąpiła tradycyjna 10 minutowa przerwa, która miała być nadzieją na zmianę oblicza spotkania. I rzeczywiście Polacy rozpoczęli od kilkupunktowej przewagi, którą utrzymywali przez dużą część seta. W końcówce jednak kilka błędów doprowadziło do nerwowości i kolejnej walki na przewagi. Tym razem jednak szczęście uśmiechnęło się do Polaków i na tablic wyników było 1:2. Czwarty set to znów dużo walki i gra punkt za punkt. Jednak końcówka znów padła łupem gości, którzy wygrali 25 – 23 a w całym meczu 3 – 1.

Jutro Polacy będą mieli szansę powrotu na właściwe tory w spotkani z rozbitymi Włochami.