Książka autorki

Znana Amerykańska feministka, Camille Paglia ostrzega, że gender, ignorowanie różnic między mężczyznami i kobietami prowadzi do zagłady Zachodniej cywilizacji. „Na naszych oczach cywilizacja popełnia samobójstwo” – mówi w rozmowie z Wall Street Journal.

Camille Paglia nazywa siebie wciąż walczącą feministką, mówi, że „Jeżeli cywilizacja od początku byłaby w rękach kobiet, to dalej mieszkalibyśmy w glinianych chatach” W swojej najnowszej książce „Glittering Images” Paglia zwraca uwagę, że w czasach świetności Zachodniej cywilizacji, elity światowej – amerykańskiej, brytyjskiej, niemieckiej finansjery, politycy, fabrykanci, mieli za sobą co najmniej służbę wojskową Dziś natomiast, świat jest pozbawiony zasad, wojskowej dyscypliny i woli walki i ludzi z militarnym sznytem. To nie przypadek, że wszystko w naszym świecie jest byle jakie i wszyscy tak łatwo się poddają. – pisze Paglia.

Autorka pokazuje prawdziwe oblicze tej ideologii, niestety genderyzm przenika już do wszystkich niemal dziedzin nauki i życia akademickiego, jest to systemowe zastraszanie mężczyzn. Uczy się ich, że nie mogą mówić to co myślą o kobietach, nigdy nie mogą odsłaniać się ze swoimi uczuciami. To akademia seksualnego zakłamania – pisze Camilla i buntuje się przeciwko takiej nauce, z której wychodzą nie mężczyźni a ich karykatury, zastraszone, pozbawione kreatywności i charakteru. Polityczna poprawność, terror równouprawnienia, powodują, ze mężczyźni wychowują się bez wzorców osobowych. W konsekwencji męskość jest czymś zakazanym, wyśmianym i uznanym za objaw prymitywizmu. W rezultacie Zachodniej kulturze, biznesowi, polityce brakuje odwagi, waleczności.

Najbardziej kontrowersyjny jest fragment książki, gdzie autorka dowodzi, że wyzywające i roznegliżowane ubiory kobiet są niczym innym jak dowodem na słabość płci przeciwnej. Kobiety ubierają się tak, żeby dowieść mężczyznom, że już się ich nie boją. Nie stanowią dla nich żadnego niebezpieczeństwa, bo są zniewieściali. To jest demonstracja wyższości płci. Jej zdaniem nie ma nic dobrego w tym, że ulica stała się tak bezpieczna, to, co najwyżej świadczy o zamieraniu życia i męskiej witalności. Zmiękczanie społeczeństw zaczyna się już na poziomie przedszkoli. System edukacyjny robi wszystko, żeby wykastrować mężczyzn z męskości – pisze

na podstawie: tocowazne.pl / www.online.wsj.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.