An-225 Mrija

Jedyny, największy samolot na świecie Antonow An-225 Mrija 14 kwietnia 2020 wyląduje na lotnisku w Warszawie. Ma on przetransportować sprzęt ochronny dla szpitali i służb medycznych prosto z Chin. Koszt przystosowania samolotu do lotów komercyjnych wynosił 20 milionów dolarów.

Antonow An-225 Mrija to największy i najcięższy samolot obecnie używany do transportu. Swój pierwszy lot odbył 21 grudnia 1988 roku. Został on zaprojektowany w celu przenoszenia wahadłowca kosmicznego Buran oraz części rakiety Energia. Ze względu na to, że jest to jedyny tak duży samolot na świecie An-225 Mrija wzbudza zachwyt szczególnie u miłośników lotnictwa.

An-225 Mrija w Polsce

Aktualnie największy samolot na świecie jest używany komercyjnie do transportu bardzo ciężkich ładunków. Dzięki zakupionych przez KGHM i Grupę Lotos środkach ochrony samolot wyląduje również w Polsce. Będzie można go podziwiać na transmisji online z Lotniska Chopina w Warszawie około godziny 9.30. Wystarczy wpisać numer lotu: ADB 3354 w serwisie FlightRadar24.

Samolot Antonow wyląduje na polskich ziemiach po raz trzeci w historii. Bowiem zdarzyło się już to 14 sierpnia 2003 roku w Poznaniu oraz 3 marca 2005 roku na lotnisku w Pyrzowicach.

An-225 Mrija

Wsparcie dla służby zdrowia

Od 2001 roku jedyny istniejący An-225 Mrija jest używany wyłącznie komercyjnie, jako samolot transportowy ukraińskich linii lotniczych Antonov Airlines. By odpowiednio przystosować go do obecnej funkcji zainwestowano w niego 20 milionów dolarów.

7 milionów maseczek oraz kilka milionów kombinezonów i przyłbic z pewnością wspomogą Polskę podczas tej nierównej walki. Koronawirus każdego dnia szerzy się coraz bardziej przez co służba zdrowia dotychczas prosiła o pomoc każdego. Ruszyły zbiórki, dzięki którym każdy mógł przyczynić się do polepszenia obecnej sytuacji.

Lądowanie An-225 Mrija w Polsce z pewnością będzie spektakularne i wyjątkowe. To nie tylko ogromna pomoc dla szpitali i ochrony zdrowia, ale również zachwyt nad samą maszyną. Przylot największego samolotu na świecie do Polski stanie się symbolem nadziei na lepsze jutro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.