fort. Flickr.com

Kilka dni temu informowaliśmy o Jarosławie Kaczyńskim, który jasno opowiedział się za obecnością Polski w UE. Podobne głosy nadchodzą z Pałacu Prezydenckiego.

UE traktujemy jako element naszego bezpieczeństwa. Dzisiaj być w Europie, to znaczy być w Unii Europejskiej. Realna przynależność do Europy, to przynależność do UE. Chcemy być w UE – to pogląd większości Polaków. Ci, którzy dzisiaj próbują twierdzić, że jest inaczej… Ci, którzy mówią o jakichś referendach w sprawie wyjścia Polski z UE… Są szkodnikami, awanturnikami politycznymi – powiedział podczas Dnia Flagi Jarosław Kaczyński.

Podobne zdanie w rozmowie z Polsat News wyraził ostatnio prezydent Andrzej Duda. Jego zdaniem nie ma dziś poważnych polityków, którzy chcieliby rozbratu z unijnymi strukturami.

Punktem w dużym stopniu jednoczącym jest nasze członkostwo w Unii Europejskiej, bo przecież nie ma żadnych poważnych polityków dzisiaj, którzy mówią, że powinniśmy opuścić Unię Europejską – uważa.

4 KOMENTARZE

 1. Co za stek bzdur. Idioci nie znają geografi wg. której Polska była jest i będzie w Europie niezależnie czy będzie członkiem tego burdelu na kółkach czy nie. Poważny polityk chciałby opuścić to szambo, jak widać oni nimi nie są. To że oni nie chcą nie znaczy że naród nie chce. Szkodniki rządzili,rządzą i będą rządzić bo lemingi mogą głosować. Zostać bo dotację mamy ? Każda pożyczka to dlug, który trzeba spłacać z odsetkami, dodatkowe koszty to obsługa długu i armia urzędników, takie błędne koło się tworzy, bo biorąc pożyczki bez przerwy, nie da się ich spłacić. Nie wspominając, że wpłacamy więcej niż dostajemy. Poza tym każdy głupi zbuduje coś za kredyt. Wyczynem jest za własne pieniądze. Argumentów za wyjściem jest miazdzaco więcej niż za zostaniem w tym bagnie. Unia służy poddaństwu Berlinie i Brukseli, nie wolności i niezależnej gospodarce, która ledwo zipie. Bankructwo naszego kraju jest faktem, którego nie chcą ogłosić z wiadomych przyczyn.

  • Generalnie się zgadzam, mam tylko jedno „ale”. Mianowicie to co mówią, że każdy poważny polityk chce być w UE to jest prawda. Problem polega na tym, że to jest właśnie polityka i nijak się ona ma do dobra kraju czy narodu. Za to śmiało można powiedzieć, że KAŻDY POWAŻNY CZŁOWIEK chce wyjścia z UE widząc co ci zdrajcy i złodzieje tam wyprawiają.

   I po raz kolejny proszę Cię o zmianę lub drobną modernizację nicku 😉 Już od dawna go na tym portalu używam.

   Z góry dziękuję.

   Pozdrawiam

   • Więc potrzebujemy narodowcow u władzy, ale problem polega na tym że każdy kto dostanie trochę władzy może zmienić się w to z czym chcemy skończyć. Jak to juncker powiedzial: nie należy słuchać opinii narodu. Dziwne że nikt nie mówi o łamaniu demokracji i nie ma w Brukseli komisji weneckiej po takich słowach.

    • Dokładnie. u nas trochę zamieszania z TK i krzyczy się o zabijaniu demokracji, o totalitaryzmie a tamten otwarcie mówi, żeby wybrani przez naród rządzący tego narodu się nie słuchali. Jeżeli to nie jest nawoływanie do zwalczania demokracji i do wprowadzania totalitaryzmu to nie wiem co takowymi można nazwać…

     Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.