Czterech nastolatków zatrzymała policja w hrabstwie West Yorkshire. Są podejrzani o pobicie Polaka, które miało miejsce w zachodniej dzielnicy Leeds, Armley. Policja poinformowała, że zatrzymani mają po 14, 15 i 16 lat. Podejrzani będą przesłuchiwani.

Postawione im zarzuty dotyczą napaści na tle ksenofobicznym. Oskarżeni odpowiedzą za spowodowanie „znacznego uszczerbku na zdrowiu i naruszenie porządku publicznego”. Jeden z zaatakowanych Polaków trafił do szpitala, drugi miał lekkie obrażenia.

Paul Money, dowódca lokalnej policji poinformował, że prowadzi intensywne śledztwo w tej sprawie. Z uwagi na jego znaczenie, zwłaszcza dla lokalnej społeczności Polaków, nadano mu priorytet. Wciąż poszukiwani są pozostali uczestnicy napaści.

W okolicach Armley zwiększono liczbę patroli, a władze lokalne zapowiedziały wspólne z konsulatem RP w Manchesterze działania w celu zapobieżenia kolejnym atakom na tle narodowościowym.

“Pragnę podkreślić, że tego typu przestępstwa i incydenty są kompletnie nieakceptowane i nie będą tolerowane” – powiedział Money.

PAP / polsklaniepodlegla.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.