16 kwietnia 2020 wyznaczono nową osobę na funkcje podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów i zastępcy szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Te stanowiska objęła bolesławianka Anna Chałupa. O nowej wiceminister finansów nie pojawiło się zbyt dużo informacji, jednak te które wyciekły wzbudziły wielkie zainteresowanie internautów.

Sam resort wypowiada się o pani wiceminister w samych superlatywach. Na stronie gov.pl dowiemy się między innymi o tym, że Anna Chałupa ukończyła ekonomię oraz administrację na Uniwersytecie Wrocławskim. Następnie skończyła studia podyplomowe na kierunku Rachunkowość i Podatki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Wyciekły jednak dodatkowe informacje, które sama pani podsekretarz wolałaby zachować dla siebie.

Anna Chałupa

Anna Chałupa „zbieracz rzeczy wszelakich”

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawiła się nota biograficzna nowej podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Anna Chałupa wolałaby uniknąć wycieku tych informacji szczególnie z jednego względu. Wiadomości, które są w niej zawarte kompromitują nową wiceminister, która stała się ofiarą szykanowań i zachowań prześmiewczych. Wielu z nas zastanawia się czy „wielbicielka gitary, cynamonu, Kubusia Puchatka” będzie odpowiednią osobą do tak poważnego stanowiska.

Anna Chałupa w nocie biograficznej podzieliła się między innymi swoimi zainteresowaniami dotyczącymi harcerstwa:

„W Zawiszy od 1999 roku. Przez 7 lat drużynowa 2. Drużyny Bolesławieckiej św. Anny, była szefowa środowiska bolesławieckiego i Ogniska św. Klary. Jeszcze niedawno asystentka komendantki chorągwi dolnośląskiej ds. zielonej gałęzi i asystentka namiestniczki harcerek…”

Jednak nie ta część wzbudziła największe kontrowersje. W harcerskich szeregach rozwijane jest wiele umiejętności, m.in interpersonalne, logistyczne, zmysł organizacyjny. Więc ta wiadomość niewielu wzruszyła. Bolesławianka szczególnie wstydzi się dalszej części swojej biografii:

„…Wielbicielka gitary, cynamonu, Kubusia Puchatka, nocnych rozmów i szeroko pojętej komunikacji międzyludzkiej. Z natury optymistka, marzyciel, śpioch, zbieracz rzeczy wszelakich, a zwłaszcza papierków od czekolady, ulotek filmowych i ulubionych książek.”

Internauci czytając biografię nowej pani podsekretarz zaczynają obawiać się o skutki pojawienia się jej na tak poważnym stanowisku. Część z nich uważa, że Anna Chałupa dostała się na nie tylko i wyłącznie po znajomości.