Pełnomocnik premier Beaty Szydło ds. dialogu międzynarodowego po wizycie w USA stwierdziła, że dla Polski lepszym prezydentem USA byłby Donald Trump.

Od wielu lat głosuję na Republikanów i uważam, że prezydent Republikanin byłby lepszy dla Polski, ale jeśli chodzi o Trumpa – nie wiadomo. Jego kandydat na wiceprezydenta Mike Pence wydaje się być bardzo konserwatywnym, spokojnym człowiekiem. Uważam, że jeśli Trump dobierze sobie dobrych ludzi i będzie ich słuchał, może być świetnym prezydentem – oceniła Anna Maria Anders.

Pełnomocnik premier Beaty Szydło podkreśla, że jakiś czas temu poznała osobiście kandydata Republikanów. Jej zdaniem sprawiał wrażenie pewnego siebie, trochę aroganckiego. Anders została również zapytana o wypowiedzi Trumpa dotyczące m.in. tzw. „uchodźców”.

Trump podczas swojej kampanii był bardzo agresywny, ale taki musiał być, miał odwagę mówić to, czego nikt inny nie byłby w stanie. Dzięki temu uzyskał tak duże poparcie. Jeśli chodzi o imigrację, to jest to kwestia, która Amerykanów bardzo niepokoi. Z kolei, jeśli chodzi o NATO, to ja uważam, że Trump na pewno będzie wspierał NATO i nie będzie tak, że zupełnie zapomni o Europie i reszcie świata. Ale ludzie w Stanach uważają, że to Ameryka wszystkich ratuje i właściwie nikt jej za to nie dziękuje – stwierdziła.