Instytut Ordo Iuris angażuje się w obronę drukarza szykanowanego przez pederastów. Przedstawiciele OI poinformowali o złożeniu apelacji od wyroku w tej sprawie.

Adam J. to drukarz, który odmówił świadczenia usług na rzecz Fundacji LGBT Business Forum w Warszawie. Sąd pierwszej instancji uznał, że był on „obowiązany do świadczenia usługi pomimo niezawarcia z Fundacją LGBT Business Forum w Warszawie stosownej umowy na wykonanie tzw. roll-upu”. Drukarza skazano wyrokiem z dnia 31 marca 2017 roku.

Prawnicy Adama J. poinformowali o złożeniu apelacji w tej sprawie, wskazując na błędną interpretację przepisów przez Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa.

Interpretacja przez Sąd przepisu 138 KW nie przystaje zupełnie do wolnorynkowej rzeczywistości. Co niezwykle istotne, wyrok oparty na niej niesie zagrożenia dla przedsiębiorców i ogranicza gwarantowaną Konstytucją wolność prowadzenia działalności gospodarczej wraz z jej fundamentem – swobodą kontraktowania, w którą wpisana jest możliwość wyboru kontrahenta – stwierdził mecenas Bartosz Lewandowski, obrońca drukarza.

Wyrok sądu pierwszej instancji kwestionuje de facto fundamentalną zasadę polskiego prawa zobowiązaniowego, a więc swobodę kontraktowania – uważa.

2 KOMENTARZE

  1. Zaorać tą bandę twardogłowych komuchów.
    Prezydent wziął sobie na łeb odpowiedzialność za kolejnych poszkodowanych

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.