foto: Flickr.com

Lekarze rezydenci demonstrowali przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Miał być to protest „apolityczny”, jednak protestujących mocno wsparli aktywni politycy i agitatorzy.

Organizatorzy i przemawiający na proteście młodzi lekarze oficjalnie odcinali się od polityki i polityków, jednak w tłumie zgromadzonych nie brakowało znanych twarzy polskiego życia politycznego. Byli tam m.in. Katarzyna Lubnauer i Paweł Rabiej z Nowoczesnej, a także Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej.

Co znamienne nie mogło też zabraknąć skompromitowanego byłego lidera Komitetu Obrony Demokracji Mateusza Kijowskiego, który swoją obecność tłumaczył prawem każdego obywatela do wyrażania swoich poglądów.

Na manifestacji pojawił się również czołowy obrońca praw obywatela, czyli Bartosz Kramek, szef Fundacji Otwarty Dialog, która była zaangażowana w walkę z polskim rządem podczas protestów przeciwko reformie sądownictwa. To właśnie Kramek informował, jak należy zorganizować „Majdan w Warszawie”.

Udziałowi w proteście nie mógł oprzeć się też m.in. legendarny opozycjonista Władysław Frasyniuk. To tylko kilka przykładowych nazwisk z „apolitycznego” protestu młodych lekarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here