Abp Stanisław Gądecki foto: screen youtube.com/saletv

Zaskakujące stanowisko przedstawił przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki podczas konferencji prasowej po Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy. Stwierdził, że bezpieczeństwo narodowe jest mniej ważne od pomocy uchodźcom.

“Bezpieczeństwo uchodźcy, który potrzebuje pomocy, jest ważniejsze niż bezpieczeństwo narodowe” – powiedział przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

“Każdy by chciał żyć w bezpieczeństwie, tylko tyle, że nasza postawa niewiele ma wtedy wspólnego z chrześcijaństwem. Egoizm osobisty – czyli troska o zachowanie własnego bezpieczeństwa, przeważa nad altruizmem, czyli nad tą postawą, która powinna jednak być ukierunkowana na pomoc innym osobom. Zasada centralnego miejsca osoby ludzkiej zobowiązuje nas do przedkładania bezpieczeństwa człowieka ponad bezpieczeństwo narodowe. Interes państwa jest na drugim miejscu, na pierwszym jest człowiek” – ocenił abp Gądecki.

4 KOMENTARZE

  1. A ja to rozumiem, że najważniejsze jest bezpieczeństwo moich bliskich. Stąd nie zgadzam się na wpuszczenie islamskich migrantów, którzy niosą ze sobą zagrożenia terrorystyczne dla mojej rodziny!

  2. Ciekawe jak ten duchowny i wielu innych pomogli osobiście tym biednym uchodźcom i imigrantom??Dostają miliony zł. z budżetu i o nic się nie muszą martwic więc wygadują głupoty. Do tego niektórzy popierają Sorosa,który jest największym wrogiem państw katolickich,zwolennik gejów, lesbijek i innych dewiantów.Niech ten arcybiskup jedzie do Syrii i własnymi rękami odbudowuje zniszczone katolickie kościoły a nie wygaduje herezje i tylko ludzi denerwuje!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.