Krzysztof W. to były oficer WSI i były prezes fundacji Pro Civili. Jest podejrzany o wyłudzenia ze SKOK Wołomin. Trafił do aresztu.

W. jest podejrzany o gigantyczne wyłudzenia ze SKOK Wołomin i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Miał współpracować między innymi z Piotrem P., także byłym oficerem WSI oraz członkiem władz Pro Civili.

Zdaniem śledczych Krzysztof W. powinien odpowiedzieć za wyłudzenie ponad 100 milionów złotych. Wyprowadził je ze SKOK Wołomin, biorąc 32 kredyty, do  uzyskania których wykorzystywał fikcyjne dokumenty. Postawione mu zarzuty dotyczą także przygotowywania fałszywek oraz dostarczania ich innym osobom.

Kwota udowodnionych już wyłudzeń ze SKOK Wołomin to miliard dziesięć milionów złotych. Niewykluczone, że suma będzie większa, bo prokuratorzy wciąż analizują dokumenty finansowe, kredytowe wnioski i umowy dotyczące pożyczek.

Nie wiadomo wciąż, gdzie trafiały wyłudzone miliony. Najprawdopodobniej jednak za granicę. W śledztwie w sprawie SKOK Wołomin podejrzanych jest już ponad 100 osób, którym przedstawiono łącznie 187 zarzutów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.