Artur Soboń

Od kilku dni media zalewają informacje dotyczące likwidacji stanowiska pełnomocnika do spraw restrukturyzacji górnictwa węglowego. Jednocześnie utworzono stanowisko pełnomocnika ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa. To jakże zaszczytne stanowisko zyskał Artur Soboń. Polityk chętnie chwalił się nową pozycją, jednak internauci bardzo szybko sprowadzili go na ziemię. Czy mężczyzna zdaje sobie sprawę z tego co go czeka?

Fatalna sytuacja polskiego górnictwa

Pod koniec lipca bieżącego roku związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej oczekiwali przedstawienia im planu naprawczego. Jednak ostatecznie spotkanie się nie odbyło ze względu na to, iż warunki, które są w nim zawarte nie są możliwe do zaakceptowania (uzależnienie 30% wynagrodzeń od efektywności pracy oraz zawieszenie wypłat czternastej pensji na 3 lata). Do tej pory nie opracowano planu, który miałby wspomóc branżę w wyjściu z kryzysu. Zgodnie z informacjami podanymi przed rząd właśnie dlatego zdecydowano o wprowadzeniu nowego stanowiska, które zajął Artur Soboń.

Nie tylko rząd, ale również wielu ekspertów z branży zauważa, że sytuacja polskiego górnictwa jest fatalna. Dlatego w sierpniu Jacek Sasin powołał zespół, który miał się zająć opracowywaniem nowej strategii reformy.

Artur Soboń – nadzieja dla polskiego górnictwa?

W mediach społecznościowych pojawił się wpis w którym polityk bardzo entuzjastycznie opowiada o swoim nowym stanowisku. Na pierwszy rzut oka widać, że jest z tego powodu zadowolony i pokłada wielkie nadzieję w to, że uda mu się wiele zmienić.

Artur Soboń do wpisu dołączył również fotografię dokumentu, który jednoznacznie wskazuje na to, że to właśnie on został powołany na stanowisko pełnomocnika rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego. Jednak w rzeczywistości wiele osób ma bardzo mieszane uczucia i dość krytycznie wyraża się o tej zmianie.

„Można by powiedzieć, że cię Sasin wpakował na minę, z tym górnictwem i transformacją energetyczną. Ale ponieważ pierdzisz w stołek i zbierasz ministerialną śmietankę, to się nie narobisz.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.