Foto: pixabay.com
Foto: pixabay.com

Aktorzy, literaci, wykładowcy oraz kilkadziesiąt tysięcy osób publicznych wezwało brytyjski rząd do nałożenia sankcji na Izrael. Jako powód, podają oni pogwałcenie przez Żydów prawa międzynarodowego w związku z okupacją Palestyny.

Do parlamenty brytyjskiego wpłynęła petycja podpisana przez 20 000 znanych osób. Sprzeciwiają się oni działaniom państwa Izrael w Strefie Gazy. Wśród sygnatariuszy petycji są m.in Ken Loach, Peter Kosminsky, Maxine Peake, Samuel West i Miriam Margolyes.

Podpisałem tę petycję, aby sprzeciwić się temu, że ludzie w Strefie Gazy są zmuszeni do życia w obozie koncentracyjnym – tłumaczy poparcie akcji architekt Will Alsop.

Autorem petycji jest Palestine Solidarity Campaign – organizacja walcząca o prawa człowieka.

Dopóki Netanyahu będzie przy władzy, nie ma szans na wypracowanie pokoju, ponieważ on go nie chce. Od chwili wyborów członkowie jego gabinetu stali na stanowisku, że nie oddadzą Palestyńczykom nawet cala ziemi i natychmiast ogłosili budowę nowego osiedla żydowskiego we wschodniej części Jerozolimy – komentuje sprawę Hugh Lanning stojący na czele PSC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.