Co roku w okolicach 1 marca powraca dyskusja na temat Żołnierzy Wyklętych. Tym razem spór rozpoczął Paweł Kukiz.

Jeśli domagamy się od Ukraińców weryfikacji podejścia do UPA (a należy to zrobić jak najszybciej) to najpierw powinniśmy rzetelnie przyjrzeć się naszym Wyklętym. Oczywiście nie porównuję tych dwóch formacji, bo potężna różnica polega na tym, że ta pierwsza była z gruntu bandycka, choć zdarzały się postaci prawe, a u nas odwrotnie – pośród masy prawych Żołnierzy mieliśmy jednostki w postaci bandytów – napisał Kukiz.

Chwilę później dodał:

Nie ulega wątpliwości, że ogromna większość Wyklętych była Bohaterami, ale nie wolno gloryfikować tych, którzy pod hasłem “Bóg, Honor, Ojczyzna” dokonywali zbrodni na ludności cywilnej. A takie postaci jak “Bury” czy “Ogień” są – mówiąc bardzo delikatnie – kontrowersyjne. Bóg jest Miłością, a ten, który “w imię Ojczyzny” zionie nienawiścią tak, że morduje bezbronnych cywili (a szczególnie kobiety i dzieci), nie ma prawa odwoływać się do Honoru.

Na odpowiedź rodziny “Ognia” nie trzeba było długo czekać. Jak poinformowano na oficjalnym profilu “Tygodnika Lisickiego” do lidera Kukiz’15 odezwał się Bartłomiej Kuraś – Kania.

Mam nadzieję, że przytoczysz pan chociaż jeden przypadek bandytyzmu popełniony przez “Ognia”. Czy braknie odwagi? Chętnie bym się z panem spotkał i podyskutował na temat “Ognia” i wiedzy, jaką pan posiadasz na jego temat. Starczy panu odwagi cywilnej na takowe spotkanie? Termin dogodny dla pana, czekam na odpowiedź. I pozdrawiam – napisał krewny “Ognia”.

3 KOMENTARZE

 1. Żołnierze wyklęci walczyli za wolną wielką Polskę! wpierw z okupantem niemieckim, potem widząc poddańczość narodu o suwerenność ojczyzny z okupantem sowieckim i kolaborantami polskimi komunistycznymi zdrajcami narodu walczyli!. Dzisiaj gdyby żyli szybko ze zdradzieckimi liberalnymi poglądami niektórych partii politycznych by się rozprawili.Pomyślcie tylko! na czyje partie głosowaliście! i komu tak naprawdę one służą. W 1988r – Żyd Soros otrzymał zgodę na rejestrację antypolskiej antynarodowej fundacji Sorosa w Polsce! Fundacji którą liberalne proniemieckie partie typu Platforma i Nowoczesna tak bardzo czczą i hołubiąc bronią do dzisiaj wspierając zawzięcie!. Pomyślcie tylko! na kogo głosowaliście!!!.Czy aby nie jest to działanie takim wspieraniem na utratę tożsamości Polski? sami oceńcie!.
  Fundacja Sorosa wspierana przez Platformę i Nowoczesną działa na rzecz tzw. społeczeństwa otwartego i tolerancyjnego, co w tłumaczeniu z lewackiej nowomowy brzmi: społeczeństwa bezbronnego i ogłupionego, antynarodowego!. Prezesem „polskiego” zarządu fundacji jest Aleksander Smolar, syn przedwojennych działaczy komunistycznych żydowskiego pochodzenia, Grzegorza Smolara i Walentyny Najdus, wieloletni członek partii komunistycznej. Przewodniczącym rady fundacji jest Marcin Król, który o Polsce mówił tak:
  problem tkwi przede wszystkim w tym, że nie ma czegoś takiego jak Polska. Można powiedzieć, że istnieje Polska jako państwo, forma prawnego stowarzyszenia grupy osób, którzy określili siebie jako obywatele kraju o nazwie Rzeczpospolita Polska. To jedyny realny byt, cała reszta to abstrakcja. (…) tak naprawdę twór, który określamy mianem „Polska”, jest tylko wyobrażeniem. To nie jest twór rzeczywisty, gdyż wyobraża go sobie tylko pewna grupa ludzi. W gruncie rzeczy nikt nie ma prawa rościć sobie prawa do tego, by twierdzić, że jego wyobrażenie jest właściwe, jedynie słuszne. Każdy ma prawo do własnego wyobrażenia – i każde wyobrażenie jest subiektywne. / Nie ma czegoś takiego jak Polska. Polska to tylko wyobrażenie!.A ja napiszę tak: Przeto wzywam was żołnierze wykleci!, Bohaterowie! wasza walka o suwerenną wolną Polskę jeszcze się nie skończyła! teraz jak nigdy dotąd po wojnie, Polska, Ojczyzna, matka wasza! do swojej obrony was wzywa!. Wstańcie do apelu!.

  • Czy ja wiem ?..
   NIE WIEM 😉
   Ale popieram pomysł krewnego “Ognia”, żeby się spotkali 🙂
   A mogłoby to pewnie wyglądać ciekawie, bo Pan Kukiz nie jest bynajmniej jakąś ciotuchną na dzisiejszą modłę 🙂 Pomimo, że dość mikro dziś wygląda 🙂
   Albo może, żeby Pan Kukiz przesłał Panu Krewnemu jakieś materiały,
   skoro tenże krewny jest aż tak niedoinformowany, a Pan Kukiz jest LEPIEJ poinformowany,
   na temat całokształtu działalności postaci o pseudonimie “Ogień.
   IMHO: – JEŚLI ta postać (“Ogień”) była co najmniej tak “ognista”, jak na przykład pan chorąży orszański Andrzej Kmicic z Sienkiewicza, to Pan Krewny “Ognia” może przeżyć spory dysonans poznawczy, gdy Pan Kukiz przedstawi mu materiały dowodowe 😉 …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.