Tureccy hakerzy zaatakowali twitterowe konta Amnesty International, Forbesa, tenisisty Borisa Beckera, Parlamentu Europejskiego, BBC czy UNICEF-u. Na ich profilach pojawiły się swastyki i hashtagi #Nazialmanya i #Naziholland. To pokłosie słów Erdogana.

Hakerzy przejęli wiele kont wydawnictw, agencji rządowych, polityków oraz zwykłych użytkowników Twittera. Umieścili tam informacje zawierające swastyki i sugerujące nazizm, który ma dotyczyć Holandii i Niemiec. W sobotę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan określił Holandię jako kraj „niedobitków nazizmu, faszystów”.

Kontrolę nad swoimi kontami straciły między innymi Parlament Europejski, brytyjski Departament Zdrowia, BBC w Ameryce Północnej, „Die Welt”, „Forbes” i japońska wersja Reutersa.

Na profilach pojawiły się tureckie flagi, swastyki i linki do protureckich stron, informacje o kwietniowym referendum oraz hashtagi łączące Niemcy i Holandię z nazizmem. Atak nie ominął także kilku agencji non-profit, w tym Amnesty International czy UNICEF USA.

„To bardzo sprytny sposób, by dotrzeć z przekazem do wielu, gdy jest się niewielką organizacją” – komentuje Dunya Kamal, social media manager w Amnesty International. „Do przeprowadzenia ataku została wykorzystana aplikacja firmy trzeciej” – informuje z kolei Twitter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.