Wypowiedź premier Beaty Szydło po zamachu w Londynie wywołała oburzenie wśród części zagranicznych mediów i dziennikarzy – pisze ndie.pl.

Premier Beata Szydło udzieliła wywiadu w TVN24, w którym wypowiedziała się na temat unijnej polityki imigracyjnej. W programie „Jeden na Jeden” Szydło stwierdziła, że zamach w Londynie jest dowodem na to, że przyjmowanie imigrantów mogłoby zaszkodzić państwu.

„Nie da się nie łączyć fali migracji, z tym co dzieje się w Europie. Owszem, nie każdy imigrant to terrorysta, ale w Europie nie potrafimy prowadzić bezpiecznej polityki migracyjnej” – powiedziała premier.

Wypowiedź Szydło szybko została podchwycona przez zagraniczne media. Jako pierwsza informację podała agencja Reuters, a za nią inne media. W krytycznym tonie odniósł się do tej wypowiedzi również dziennikarz Financial Times.

„Haniebne. Napastnik był Brytyjczykiem urodzonym w Wielkiej Brytanii, ale polska premier użyła londyńskich morderstw, by potępić politykę migracyjną Unii Europejskiej” – napisał na Twitterze Henry Foy, dziennikarz brytyjskiego tytułu Financial Times.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.