Foto: Lukas Plewni /Policja

W dniu głównej mszy papieża Franciszka służby zatrzymały w Krakowie 28-letniego Austriaka.

Decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka Austriak został wydalony z kraju na mocy ustawy antyterrorystycznej. „Mieliśmy informację, że jego przyjazd i intencje nie muszą być związane z uczestnictwem w Światowych Dniach Młodzieży” – powiedział komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

Mężczyzna został zatrzymany w nocy z soboty na niedzielę. Wiadomo, że 28-latek przeszedł na islam i docelowo zamierzał ruszyć do Syrii. Mężczyźnie nie postawiono jednak żadnych zarzutów i został już wydalony z Polski.

W zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży zaangażowało się około 38 tys. funkcjonariuszy podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. W minionym tygodniu nad bezpieczeństwem pielgrzymów przebywających w Krakowie czuwała policja, straż pożarna, straż graniczna, Biuro Ochrony Rządu, wojsko oraz specjalne oddziały antyterrorystyczne. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak powiedział na konferencji prasowej podsumowującej ŚDM, że służby spisały się bez zarzutu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.