Foto: Youtube.com

Wojciech Bakun z Kukiz’15 nie pozostawia suchej nitki na reformie Krajowej Administracji Sądowej przygotowywanej przez rząd PiS-u.

Podczas dyskusji w Sejmie traktujących o tej reformie wielokrotnie wskazywaliśmy, że jednym z celów reformy będzie “ciche” pozbycie się części pracowników i funkcjonariuszy Izb Celnych i Skarbowych. Według zapewnień ministra Banasia każda osoba spełniająca ustawowe wymogi miała do dnia 31.05 otrzymać propozycję zatrudnienia lub służby. Propozycji zatrudnienia lub służby miały nie otrzymać osoby, które osiągnęły wiek emerytalny lub współpracowały ze służbą bezpieczeństwa – twierdzi Bakun.

Jak wskazuje odpowiedź na moje pismo, większość funkcjonariuszy nie otrzymało propozycji z innych bliżej nieznanych powodów. Odpowiedź, jaką wielu z nich otrzymało od Dyrektora Tomasza Janeczki, brzmiała: Nie muszę się Panu/Pani tłumaczyć. Tak traktowano funkcjonariuszy z 15, 20, 25-letnią wzorową służbą. W najbardziej gorącym okresie reformy, po “zwolnieniu” prawie 150 osób i ucywilnieniu 160 Pan dyrektor udał się na urlop. Komentarz myślę, że zbędny – dodał polityk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.