Foto: Ralf Lotys

Magdalena Rigamonti przeprowadziła wywiad z Leszkiem Balcerowiczem. Ten „grabarz polskiego systemu bankowego” wypowiedział się na temat politycznych przeciwników.

Andrzej Lepper ironicznie nazywał Balcerowicza „guru ekonomii polskiej”. I ten właśnie guru wypowiedział się na temat krytyków swojej polityki.

Ludzie mają poczucie, że za prąd płacą zachodnim koncernom, za telefony też, że wszystko, co nasze, polskie, zostało wyprzedane – stwierdziła Rigamonti, co mocno rozjuszyło polityka.

Wiem, czytam to wszystko i myślę, że albo to są płatni hejterzy PiS, albo ludzie o spranych mózgach. Odpowiadam im: wyemigrujcie na Białoruś, tam Łukaszenka pilnuje, by wszystko było państwowe. Przyznajcie się, że Łukaszenka to wasz idol. Interesuję się językiem, który jest zarówno narzędziem przekazywania informacji, jak i otumaniania. Proszę zauważyć, że wiele słów zaczynających się na „wy” ma negatywny wydźwięk: wyprzedaż, wyrąb, wywóz, wynocha. PiS to jest dla mnie partia na „wy”. Zastanawiam się nad zrobieniem wystawy na temat wypowiedzi aktywnych na Twitterze działaczy partii Kaczyńskiego. Mam też nadzieję, że stworzymy odkłamywacz, który będzie demaskował przekręty intelektualne polityków i ludzi mediów. Mogę sobie wyobrazić, że będzie przyznawana nagroda miesiąca im. Breżniewa – odpowiedział.

3 KOMENTARZE

  1. Na starość zrobił się złośliwy. Cóż, nie okazał się geniuszem. Można zrozumieć rozgoryczenie. Przydałoby się jednak trochę kultury.

  2. Tak, my naród, suweren, popełniliśmy wiele błędów swoimi wyborami … ale nic to, zdobywamy doświadczenia które nas wiele kosztują ale powoli przychodzi opamiętanie, wygramy… w każdym bądź razie jest coraz śmieszniej…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.