Polskie monety.
Polskie monety.

Bank Światowy ostrzega Polaków, że jeśli Ci nie zaczną sami oszczędzać to w przyszłości mogą liczyć jedynie na emerytury głodowe.

Eksperci radzą, by Polacy oprócz tego co odkładają teraz dołożyć jeszcze 10% swoich rocznych zarobków. W ten sposób emeryci, będą mogli liczyć na emerytury w wysokości mniej więcej odpowiadającej tym obecnym. Kwota, która zastąpi pensję po przejściu na emeryturę tzw. stopa zastąpienia, w wyniku reformy emerytalnej z roku 1999 wyniesie zaledwie 25 – 35%. To znów oznacza, że emerytury w nowym systemie będą nawet dwa razy niższe niż jest to obecnie.

Oszczędności gospodarstw domowych stopniowo maleją. W roku 2012, wynosiły one 3% PKB co było jedną z niższych wartości w UE. Eksperci Banku Światowego twierdzą, że polski rząd nie zapewnia obywatelom odpowiednich bodźców do oszczędzania. Warto dodać, że nasze społeczeństwo jest jednym z najszybciej starzejących się w Unii.

na podstawie: radiomaryja.pl

MG

4 KOMENTARZE

 1. a ja radze zeby zaczać płacić mniej politykom.. i innym zlodziejom, a no i pozbyć sie straży miejskiej, i połowy policji

  1

  0
   • Racjonalny te niby lapacze to lapia i nekaja polakow a nie muzulmanow z maczetami, cyganstwo lub innych popaprancow twoj blysk inteligencji jest za.jeb

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.