jacuzzi szlafrok schody

Wymagający szef, trudni klienci, naglące terminy i coraz więcej obowiązków – to idealne warunki do tego, aby stres na stałe i związane z nim dolegliwości na stałe zagościły w Twoim życiu. Możesz temu zaradzić, jeśli nauczysz się odpoczywać po pracy. Pomoże Ci w tym basen jacuzzi – Twoje prywatne spa w zaciszu własnego ogrodu.

Hydromasaż działa terapeutycznie na ciało i umysł, a jednocześnie przynosi ulgę podczas upałów. Jednak na wyjazdy do ośrodka spa trzeba mieć czas, a trudno go wygospodarować, kiedy w tygodniu wracasz późno z pracy, a w weekendy chcesz pobyć z rodziną czy zająć się obowiązkami domowymi. Na szczęście wystarczy kawałek ogrodu albo taras, żeby czerpać przyjemność z masażu wodnego zawsze wtedy, kiedy potrzebujesz odprężenia i ochłody.

Baseny z jacuzzi – najlepsze rozwiązanie dla zapracowanych

Dzięki własnemu jacuzzi nie tracisz czasu na dojazdy do spa i nie musisz reorganizować domowej logistyki. Możesz korzystać z masażu wodnego o dowolnej porze, co nabiera szczególnego znaczenia, gdy pracujesz na zmiany albo wracasz do domu dopiero w porze kolacji. Co więcej, własny basen jacuzzi to dobra inwestycja, gdy nie potrafisz relaksować się w towarzystwie obcych osób. A korzyści – także tych zdrowotnych – jest znacznie więcej.

 Jak działa hydromasaż na człowieka:

  • zmniejsza stres i napięcie,
  • poprawia nastrój,
  • pomaga na bezsenność,
  • zmniejsza lęk i rozdrażnienie,
  • odpręża mięśnie,
  • łagodzi bóle mięśni i kręgosłupa,
  • zbawiennie wpływa na kości i stawy,
  • pobudza krążenie,
  • przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu,
  • pomaga w walce z cellulitem.

Regularne kąpiele z bąbelkami pomagają się uporać z fizycznymi dolegliwościami, które są skutkiem długotrwałej pracy w jednej pozycji. Jacuzzi świetnie sprawdzi się u osób spędzających całe dnie przy biurku, ale również u fryzjerów, kosmetyczek czy zawodowych kierowców. Basen z hydromasażem zapewnia natychmiastowe odprężenie, co jest szczególnie potrzebne osobom narażonym na stres i napięcia w miejscu pracy.

Basen jacuzzi w ogrodzie czy wanna z hydromasażem w domu?

Oba rozwiązania mają swoje zalety, dlatego musisz wziąć pod uwagę swoje potrzeby i możliwości. Baseny z jacuzzi są droższe, ale zdecydowanie większe – mogą pomieścić nawet 6-9 osób, przy czym każda będzie miała do dyspozycji własne siedzisko z dyszami masującymi. To świetne rozwiązanie, gdy najlepiej odpoczywasz w towarzystwie bliskich.

Basen z hydromasażem zamontowany w ogrodzie czy na tarasie zapewnia dodatkowy „bonus” w postaci wypoczynku na świeżym powietrzu. Podczas gdy terapeutyczny prąd wody będzie masował Twoje spięte mięśnie, Ty możesz słuchać śpiewu ptaków, podziwiać wyhodowane przez siebie kwiaty, a wieczorem patrzeć na rozgwieżdżone niebo.

Poza tym, mając basen jacuzzi w ogrodzie, możesz stworzyć prawdziwą oazę relaksu. Wystarczy, że postawisz obok leżaki, zadbasz o nastrojowe oświetlenie i stworzysz kameralny anturaż za pomocą zasłon lub pergoli oplecionej pnączami. Dzięki temu poczujesz się jak w ośrodku spa i odległy termin urlopu przestanie spędzać Ci sen z powiek…

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here