17 stycznia BBC Newsbeat ogłosiło na Twitterze rekrutację nowych dziennikarzy. Ogłoszenie skierowane jest do wszystkich z wyjątkiem białych. To kolejne rasistowskie ogłoszenie brytyjskiego nadawcy.

Redakcja audycji Newsbeat umieściła na Twitterze wpis, w którym zaoferowała praktyki zawodowe. Autor wpisu zaznaczył, że jego oferta jest skierowana do „kandydatów czarnoskórych, Azjatów i nie-białych przedstawicieli mniejszości etnicznych”.

Praktyki dotyczą pracy przy realizacji emisji, redagowania strony internetowej i obsługi kont na portalach społecznościowych.

Przy innym ogłoszeniu redaktorzy tłumaczą swój rasizm chęcią uzyskania „innej perspektywy”. Padają również argumenty „dyskryminacji pozytywnej”.

To nie pierwsze rasistowskie ogłoszenie

W listopadzie BBC szukało osób do pracy w redakcji radiowej, w dziale depeszowym, w serwisie internetowym i w zespole wydawców. Wizja zdobycia doświadczenia w renomowanej brytyjskiej redakcji jest marzeniem wielu młodych dziennikarzy. Jednak redakcja ma swoje wymagania, nie możesz być biały. Redakcja wprost podaje kolor skóry jako jeden z kryteriów.

1 KOMENTARZ

  1. w sumie to ma sens: przecież żadna lewacka stacja nie zatrudni białego i w dodatku heteroseksualnego i nie daj boże mężczyznę, bo przecież nie od dziś wiadomo wśród lewackiej gawiedzi ze to rasiści, faszyści i co tam jeszcze z epitetów tego typu maja w zanadrzu. oglądalność by im spadła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here