Minister kultury Piotr Gliński na antenie radiowej “Trójki” przedstawiał kolejne rozwiązania dotyczące abonamentu RTV.

Piotr Gliński stwierdził, że proponowane rozwiązania są tymczasowe, a przypisanie opłaty radiowo-telewizyjnej do podatku pozwoli na obniżenie wysokości abonamentu.

To będzie rozwiązanie polegające na tym, że będziemy płacili, wraz z PIT-em czy CIT-em, mniej więcej 8 złotych miesięcznie od osoby płacącej podatek. Od osoby, a nie od gospodarstwa domowego czy odbiornika – powiedział minister.

Piotr Gliński odniósł się również do pomysłu abolicji, podkreślając, że należy uzależnić ją od spełnienia określonego warunku „dyscyplinującego dłużników”. Zgodnie z projektem umorzenie zaległości będzie możliwe po uregulowaniu podatku za sześć miesięcy z góry.

2 KOMENTARZE

  1. sie pan minister stuknie ciężkim młotkiem o tu…
    żeby mówić o dłużnikach to przede wszystkim trzeba posiadać dowód swojego roszczenia – czy istnieje choć jedna umowa między TVP a jakimkolwiek odbiorcą jej sygnału? a poza tym dlaczego tzw. obywatele mieliby wspierać finansowo ohydną tubę propagandową partyjnej mafijnej organizacji zwanej błędnie rządem? – toż to nakłanianie a nawet zmuszanie do finansowania organizacji przestępczych – odmawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.