Po raz kolejny światowe media oskarżyły Polaków o antysemityzm. Tym razem zrobił to brytyjski “Belfast Telegraph” insynuując Polakom “odegranie swojej roli w Auschwitz”.

Dr Kevin McCarthy pisze na łamach “BT”, że:

Polska, ze swoim głęboko zakorzenionym antysemityzmem była jedynym krajem pod kontrolą Niemiec, który zaakceptowałby zaistnienie takiego centrum eksterminacji.

Zdaniem autora “Polacy nie mogą zaprzeczyć, że odegrali swoją rolę w tragedii Auschwitz”. To nie wszystko. W dalszej części artykułu możemy przeczytać:

W rzeczy samej, antysemityzm był historycznie tak mocno wrośnięty w Polsce, że 4 lipca 1946 roku, zaledwie 16 miesięcy po wyzwoleniu obozu Auschwitz, rozwścieczona polska społeczność w Kielcach rozpoczęła serię brutalnych pogromów. W mieście zamordowanych zostało 50 osób ocalałych z Holocaustu.

Zdaniem McCarthy’ego Niemcy wybrali na budowę obozów właśnie Polskę, ze względu na nasze “wrodzone antysemickie poglądy na świat”. “Choć może to być przykre dla współczesnych Polaków, nie można temu zaprzeczyć” – dodaje autor.

Jak podaje serwis polishexpress.co.uk, protest przeciwko autorowi oraz wydawcy tekstu w “Belfast Telegraph” koordynuje Jan Niechwiadowicz – Polak wyróżniony przez polskie MSZ za walkę o dobre imię Polski na arenie międzynarodowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.