commons.wikimedia

Wczoraj sygnalizowaliśmy problem a dziś możemy już tylko potwierdzić. Belgijski Parlament przyjął nowelizację ustawy o eutanazji dzieci nieuleczalnie chorych, bez względu na wiek.

commons.wikimedia
commons.wikimedia

Po grudniowym głosowaniu w belgijskim Senacie, dziś przyszedł czas na niższą izbę Parlamentu. Jak się można było spodziewać, projekt ustawy został przyjęty i teraz jedyną przeszkodą do jej wejścia w życie jest król Belgii. Jednak jego podpis pod projektem jest w zasadzie tylko formalnością.

Oficjalnie do przeprowadzenia “zabiegu” potrzebna będzie zgoda rodziców, zgoda lekarzy oraz zaświadczenie od psychologa i psychiatry, o tym że dziecko jest świadome tego jakie będą skutki eutanazji i czym ona tak naprawdę jest. Ciekaw jestem jednak, jaką świadomość eutanazji może mieć pięcio czy ośmioletnie dziecko i to w dodatku nieuleczalnie chore. Przypomnijmy bowiem, że nowe przepisy w Belgii znoszą granicę wieku, dziecka na którym można dokonać eutanazji.

Oprócz Belgii, eutanazja dzieci możliwa jest w Holandii, z tą jednak różnicą że tam występuje granica wieku – dziecko musi mieć ukończonych 12 lat. Oto znak czasu. Kiedyś chore dzieci otaczało się wsparciem i rodzicielską miłością, która mogła zdziałać cuda. Dziś chore dzieci będzie się “likwidowało”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.