Belgijski dziennikarz i działacz praw migrantów Faycal C., który został oskarżony o współuczestnictwo w działalności ugrupowania terrorystycznego oraz w dokonaniu i usiłowaniu zabójstw o charakterze terrorystycznym, został wypuszczony na wolność.

O wypuszczeniu mężczyzny poinformowała belgijska prokuratura federalna. Powodem ma być brak wystarczającej ilości dowodów…

Według belgijskich mediów Faycal w 2005 r. został oskarżony o współudział w przygotowaniu morderstwa. Na dodatek w ubiegłym roku oskarżono go o próbę rekrutacji dżihadystów spośród ubiegających się o azyl w ośrodku Maximilien. Nie spotkały go za to żadne konsekwencje prawne.

W filmie „Uciskani” przesłanym dwa lata temu na YouTube widać, jak stoi przed obozem dla migrantów w belgijskiej prowincji Steenokkerzeel. Odbywały się wtedy protesty imigrantów, którzy narzekali na niewystarczającą ilość żywności. Faycal C. apelował wówczas o poszanowanie i respektowanie praw człowieka przez rządzących.

Ten „dziennikarz” i wielki obrońca praw człowieka stracił brata, został zastrzelony przez policję podczas aresztowania w 2002 roku. W jego mieszkaniu w dzielnicy Schaerbeek znaleziono kałasznikowa i granaty.

źródło: ndie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here