foto: youtube.com

Pisarz-celebryta Szczepan Twardoch udzielił wywiadu, w którym wypowiadał zadziwiające tezy na temat stosunków polsko-żydowskich.

„Gdyby Polskę okroić z etnicznie niepewnych elementów, to prawie nic nie zostanie, a już na pewno zupełnie nic ciekawego” – powiedział Twardoch.

„Stosunki polsko-żydowskie w II RP jednostronnie przedstawia się jako starcia prześladującej większości z prześladowaną mniejszością” – zaczął dziennikarz. Twardoch odpowiedział: „No, ale to niczym innym nie było. Polacy byli w większości i prześladowali żydowską mniejszość. Oczywiście nie w wymiarze ludobójczym, jak Niemcy od drugiej połowy lat 30., ale prześladowali”.

„Żydzi w Polsce mieszkali i dalej jakoś nielicznie mieszkają od tysiąca lat, w sumie od tak samo dawna jak Polacy – a przy tym nie uważam, by to, czy jakaś grupa etniczna mieszka w jakimś miejscu tysiąc albo pięćset lat, miało jakieś specjalne znaczenie. I nie, nie wydaje mi się, że Polska należy do Polaków bardziej niż do Żydów. Bo niby dlaczego? Żydzi mieszkają w Polsce od XI wieku. Wtedy jeszcze nie było Polaków w takim znaczeniu, w jakim używamy pojęcia ‘Polacy’ dziś” – stwierdził.

Dziennikarz na to: „Żydów też. W średniowieczu to był termin odnoszący się do stanu społecznego, do grupy religijnej, a nie – tak jak obecnie – do narodu…”. Odpowiedź Twardocha: „Niemniej dlaczego Polska ma bardziej należeć do Polaków niż do Żydów…?”

Zobacz: Twardoch z dumą i pogardą: Nie jestem Polakiem. To patriotyczne zapalenie mózgu

7 KOMENTARZE

 1. Nie każdy jest Polakiem choć w mowie i piśmie porusza się biegle! by być Polakiem trzeba jeszcze polskiego Ducha w sercu nosić! Chrystus nie był żydem choć od wieków wszyscy tę narodowość błędnie mu przypisywali, jednak faktem jest że nie kto inny tylko żydzi go sprzedali i ukrzyżowali.Bezczelni tacy byli są i będą jak pętak, jak zwykły nieodpowiedzialny gówniarz, pisząc jako artysta haniebnie od dawna wzorując się na Hartmanie opluwa matkę swą! Oj wredni, fałszywi od wieków to ludzie! Przygarnięte przez Polskę wieki temu dziecię , niemające wówczas ojca ni matki na świecie! Dzisiaj, niewdzięczne, wredne,fałszywe i chciwe, przychodzą żądać od matki zapłaty? za co? za to że była przez niemiecki naród 6 lat okupowana katowana, bita, gwałcona, mordowana,niszczona a w końcu cała zhańbiona i zniewolona. Cóż to za dziecię wyrodne dzisiaj oskarża ją przed całym światem że przez nią przez Polskę dzieciństwa one nie miały, bo ich nie obroniła, jako matka gdy ich Niemcy mordowały. Więc stwierdzam stanowczo, wredny, bez skrupułów, chciwie fałszywy od wieków to naród! Polsko! matko! piękna, kochana , powstań z kolan! już czas najwyższy! by unieś wyżej głowę i spojrzeć bez wstydu, z honorem, wysoko podniesionym czołem, prosto w oczy powiedzieć stanowczo dość! twym dzieciom przybranym co światu całemu na ciebie złorzeczą kłamiąc ohydnie mącą mu w głowie, szantażując że jak nie dasz, nie zapłacisz to jeszcze coś ohydnie kłamliwego na ciebie dopowie!

  23

  1
 2. Kiedyś ktoś napisał:Gdyby Żydzi mieliby ratować Polaków nie ocalałby żaden Polak. Ja dopiszę – Nawet pamięć po nich by się nie zachowała! Repolonizacja mediów się zbliża, Myślę że takich antypolskich pętaków z polski naród wymiecie. Jednak zanim to nastąpi piętnować i bojkotować wszędzie jego antypolską działalność! a nie pluć skomleć złorzecząc na niego w Internecie! Niech wie że nie jest bezkarny, plując haniebnie na Polskę pluje na każdego z nas osobiście! wszędzie !

  23

  2
 3. ” przecież a przy tym nie uważam, by to, czy jakaś grupa etniczna mieszka w jakimś miejscu tysiąc albo pięćset lat, miało jakieś specjalne znaczenie” toz fakt zamieszkiwania Palestyny przez żydów i to prawie 2000 lat temu było podstawa do utworzenia państwa IZRAEL

  8

  1
 4. Z durniami się nie dyskutuje, bo sprowadzą poziom dyskusji do swojego poziomu i pokonają adwersarza doświadczeniem.

  61

  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.