kanały

Czas samoizolacji to też czas ograniczenia przebywania w dużych skupiskach, co może być problemem dla bardziej sportowej części z nas. Być może korzystanie z siłowni niedługo będzie prawnie możliwe, jednak pozostanie niebezpieczne dla zdrowia i życia osób tam ćwiczących i ich otoczenia, warto więc zdecydować się na samodzielne treningi na świeżym powietrzu lub po prostu ćwiczyć w domu. Tym, którzy zdecydują się na drugą opcję pomogą poniższe kanały sportowe.

1. Monika Kołakowska

Dość znana w swojej branży dziewczyna oferuje na swoim kanale treningi o różnym stopniu zaawansowania. Każdy łatwo znajdzie coś dla siebie. Jest tam sporo filmów, ponieważ Monika tworzy od bardzo dawna. Pojawiają się tu też, co jakiś czas wyzwania. Aktualnie trwa challenge 90 DNI.

2. CentrumSportowca.pl

Bardzo dobre treningi, ponieważ niewymagające dużej ilości sprzętu lub przygotowane do wykonywania zupełnie bez niego. Możemy znaleźć w ofercie kanału m.in. kilka edycji popularnego treningu cardio o nazwie Turbo Spalanie, który jest doskonałym wyborem dla osób początkujących, ponieważ zawiera wiele intensywnych, ale prostych ćwiczeń.

3. Treningi z Mel B ( wymieszane na różne kanały)

Tutaj co prawda trzeba się trochę naszukać, ponieważ nie znajdują się one na jednym, konkretnym kanale, ale warto spróbować treningów Mel. Są one bardzo krótkie i przeznaczone głównie dla amatorów. Mel zachęca do wspólnych ćwiczeń swoim optymizmem i faktem, że na tle całego środowiska fitnesowego wypada chyba najbardziej ludzko i naturalnie.

4. MadFit

W czym jest lepszy niż inne kanały? Posiada szeroką ofertą tańców – treningów do największych popowych hitów np. ”7 rings” Ariany Grande. Oryginalnie i energetycznie! Znajdują się tu też ciekawe treningi dla par.

5. XFitDaily

Ten zagraniczny prowadzony przez kilka osób kanał jest uwielbiany głównie za różnorodność wariantów i czasu trwania treningów. Znajduje się tu m. in. kilka filmików z propozycjami przysiadów w niekonwencjonalnym wydaniu. Można też przy okazji osłuchać się z angielskim, ponieważ prowadzący komentują ćwiczenia właśnie w tym języku.

6. Ola Żelazo

Ta pani proponuje nam bardzo szeroki przekrój treningów – od tych prostych i spokojnych do zaawansowanych. Warto zwrócić uwagę na jej treningi na płaski brzuch w pozycji stojącej, czyli stworzone specjalnie, dla tych którzy niechętnie kładą się na macie.

7. FITDONCIA

Tutaj same ćwiczenia stanowią mniejszość kontentu. YouTuberka tworzy treści bardziej skupione wokół wiedzy teoretycznej o ciele oraz ogólnych rad dotyczących diety i ćwiczeń. Kanał jest więc idealny dla osób, które chcą poszerzyć wiedzę nie tylko o ćwiczeniach, ale też o zdrowym odżywianiu.

8. The Workout Wizard

To ukłon w kierunku panów. Protipy na rozbudowę mięśni, ćwiczenia bez sprzętu i inne  dobrodziejstwa głównie dla płci „brzydkiej” znajdują się właśnie tutaj. Na kanale znajdują się propozycje ćwiczeń siłowych zarówno do wykonywania na siłowni, jak i samodzielnie w domu, przygotowanych dla osób chcących rozbudować swoją masę mięśniową lub ją wyrzeźbić.

9. Małgorzata Mostowska

Tutaj odnajdzie się każdy, kto interesuje się lub chce spróbować swoich sił z jogą. Ostatnie filmiki, które się pojawiły przeznaczone są dla kobiet w ciąży. Kanał nie należy jednak do tych wyłącznie fitnesowych, ponieważ zawiera również treści lifestylowe.

10. Anka Dziedzic

Pokazuje, jak ćwiczyć mogą najmłodsi. Jej propozycje lekcji wychowania fizycznego w domu są idealne dla każdego, kto chce włączyć do wspólnych ćwiczeń swojego syna lub córkę w wieku szkolnym.

Pamiętajmy o tym jak ważny jest ruch. Nawet w czasie pandemii warto znaleźć na niego czas! Przedstawione kanały to tylko pomoc, najbardziej liczą się chęci.

1 KOMENTARZ

  1. […] Trwająca samoizolacja sprawiła, że wiele osób zrezygnowało z aktywności fizycznej. Osobom przyzwyczajonym do uczęszczania na siłownie ciężko było obejść się bez tej możliwości. Część osób całkowicie zrezygnowała z ćwiczeń co poskutkowało znacznym wzrostem wagi. Podobnie izolacja wpłynęła na osoby do tej pory mniej aktywne. Przez ograniczenia wprowadzone ze względu na pandemię przez dłuższy czas zmuszeni byliśmy do spędzania większości czasu w swoich domach. Mimo, że dziś część obostrzeń została zniesiona wiele osób nadal obawia się dużych skupisk ludzkich. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy listę 10 rzeczy, które pomogą być FIT ćwicząc w swoich czterech kątach. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.