Foto: YouTube.com
Foto: YouTube.com
Foto: YouTube.com

Dziś w Polsat News Gościem Wydarzeń był Marian Kowalski – w ostrej wymianie zdań z Jarosławem Gugałą kandydat na prezydenta RP zapewnił m.in o tym, że Białoruś jest lepszym dla Polski sojusznikiem od Francji, czy Niemiec.

Białoruś jest najbardziej suwerenną częścią starej Rzeczpospolitej, mimo, że to się może komuś nie podobać. Uważam, że Francja i Niemcy nigdy nie będą dla Polski wiernymi sojusznikami. – mówi Marian Kowalski

Białoruś chcąc uratować swoją pozycję, czyli nie dać się połknąć Rosji może przystać na współpracę z Polską, oczywiście jeśli będzie rządził w Polsce prezydent, który rozumie interes narodowy. – wyjaśnia. Dodając przy tym, że obecny prezydent nie decyduje o niczym, to jest prezydent, który musi czytać  z kartki własne przemówienia.

Fala krytyki rozlała się po zamieszczeniu wywiadu w sieci. Internauci krytykują postawę dziennikarza Polsatu i zarzucają brak profesjonalizmu:

„Jaka bezstronność bije od tego dziennikarza. Pytanie pseudo dziennikarza (atak), odpowiedź Kowalskiego i zarzuty przeciwko władzy (atak), i wybielanie rządzących przez Gugałę (obrona). Wydawałoby się, że tam siedzą dwaj politycy. I po co Bronek ma się zgodzić na debatę z kandydatami jak jego pieski codziennie przeprowadzają taką z każdym z kandydatów” – pisze internauta legion2012

„Jestem ciekaw czy Gugała będzie przeprowadzać debatę z Komorowskim w taki sam sposób jak z Marianem.” – dodaje thampel5.

Całość wywiadu dostępna na YouTube, sami Państwo mogą ocenić obiektywność:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here